Перейти к содержимому

Форум дастаны


Иваныч

Recommended Posts

Иваныч LOOOOOOOOOOL! !!!!!! ! ! !

molodec, xalaldi, spasibo bolshoe, skoko ya smeyalsa..;-)) davno b tak.., a to vse grustnoe grustnoe narod na literatura pishet...da i esho, esli umeli b..nadoelo ponemaesh vse o tom je, davno nado bilo vot takoe pridumat, spasibo tebe, Ashiq !;-)))

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

  • Ответы 158
  • Created
  • Последний ответ

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Мой Родной ( голосом Джаника Зейналлы), ты супер!!! Своего рода римейк Цивилизаций, с небольшим милым НО:gizildish:

ОпЮрЯм сЯнИ о ашЫг фантазиясына:luv:

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

WOW! Спасибо всем, всем без исключения. Я и не ожидал столько откликов. Ну если вы не против то я продолжу дастан.

Кстати я хочу включить сюда вас тоже, но не знаю кто против, а кто нет. Балашка, Ненси, Строубери и Мемфис, они были не против. Поэтому попрошу вас кто ещё не против для включения в дастан прошу откликнуться. Достаточно просто написать здесь что я не против или включи меня тоже в дастан, вообщем что-то вроде этого. Ок?

То Балашка - Ты меня смущаешь уже. Я начал верить в свои силы.

То music - Салам. Бакылыйам гадасыны алым, бакылы. Амма кяндчи олмаг истяйирям. Кянд, мешя, hайиф дойюр, чямянлик. вя няляр, няляр.... Эххх.

То Che Guevarra - Я рад что тебе понравилось. ждите продолжения.

То Samir - Сах ол, чох сах ол, йазажам э, йазажам. Гёзляйин, давамы вар.

То VALENTIN - Спасибо. Жди продолжения. Если ты не против, то я бы тебя включил в дастан.

То Ya_Dumayu- Спасибо, мне приятно слышать такие замечательные слова в свой адрес от такой милой, красивой и обоятельной.

Итак продолжение слудет. Опять таки напоминаю, кто хочет участвовать, намекните об этом...

Едем дальше......

Зюлюмов деди, усё, гутарды...

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Меня не забудьте!

расскажи как мы в шахматы играли под твой аккомпанимент!

Кесарю-кесарево.Богу -богово,а миру-мир!

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Салам мяним азиздярим. Сёзюн дохрусу сабаhыныз хейир. дейирям давам едим дастаны.....

Руслар демишкян долго ли сказка сказывается.... вообщем, йадымнан чыхды сонра ня демяк лазымды, сёзюн гысасы сяhяр ачылды вя биз йухудан дурдух. Мян йухудан дуран кими сразу сазыма бахдым, о hяля йатырды. Строубури дя гырахда, каминин йанында узаныб хор-хор хорулдуйурду. Аня-бяня чёндюм гюрдюм Мемфис йериндя йохду. Фикирляшдим ки йагин идман ейляйир. Чыхдым балкона, бир аз аснядим бир дя гёрдюм ки Мемфис гача-гача гялир бир кяса да сюд гятирир. Йадымнан чыхды дейямки Мемфисин хозяйствасы йаман болду. 35-дяня гойуну, 3 дяня кечи, 4 инейи вя 2 чомышы вар. hалады Мемфися. А киши йашыйыр дана, доланыр. Амма ону йахшы йола чякиб евляндирмяк лазымды. Фикирляшдим ки бизим кянтдяки Матаны она алым. Йахшы гызды, йахшы йемякляр биширир, ахшамлар да hайатя чыхыб семишка сатыб, пул газаныр. Ня ися, Мемфис евя гяляндя о вахта чан Строубери уже йухудан дурмушду. Гедиб ал-узюмюзю йудух, вя стол юстюня айляшджик. Паh-паh-паh, а столун устюндя даhа няляр йох иди, икра, йах(hансыны ки мян 3 илди гёрмюрям), гатых, сюд, бозбаш, помадор вя хийар. бир аз йемяк йейяндян сонра, аллярими силиб, ахзымда бир аз марч-мурч ейляйиб сазы гётюрдюм....

Дахларым уй дахларым,

Мяним гёзял бахларым,

Шаир гёзлю мяhяббятим,

Сизя бахлы юряйим.

Сазым мяним, диряйим,

Гюл ля долу уряйим,

..............................

hяля давам елямяк исяйирдим амма Строубиринин гяняня зырылтысы имкан вермяди. Йаман сентиментальны гызды. А бала ноолуб, нийя ахлайырсан. Пай атоун ойвейчян, ноолуб ахы? Иваныч ами, сян дастан охуйанда мяним hямишя гёзляримнян су сычрыйыр. Чох гёзял охуйурсан, чох э чох. А буну ешидяннян сонра голтухумун алты шишди. Айа гоймуйун, гоймуйун а, гялди, а дахлар сиз кёмяк олун........

Мемфис гиля бир дяфя,

Биз дюшдик йахыш алты,

Йедик, ишдик чох йахшы,

Ахшам кешди на ура.

Строубери гетди бай-бай,

Мемфис ля мян кешдик вай-вай,

Гёп далыйча гёп басдых,

Гечя олду биз йатдых...

Балам ээээээээээ!!!

hааа, завтрак дан сонра, Мемфисля сахоллашыб, она миннятдарлыхымызы билдириб, дюшдюк йола. Мешядян йола чыхдых. Повороту дёнянкими, гёрдик бир машын дяйаныб вя 3 гыз машыны тямир едир. Бир аз йахыннашдых. Икисини таныдым, бири Ненсиди, биридя Балашка. Гызым (гайытдым Строуберийа), гёзюм пис гёрюр, руслар демишгян старость не радость, о учюнчю гыз кимди? Бу Я Думаю ды дана Иваныч ами, Афлатун-киши гилин гоншусу... hелями? hаааа, беля де. Дейирям ахы, гыз йаман бойюйюб. Гял гедяк, гёряк ня олуб..........

Зюлюмов деди, усё, гутарды...

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

То cvetochek - Я очень рад что сумел поднять вам настроение. Но позвольте спросить откуда вы будете?

Зюлюмов деди, усё, гутарды...

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Menim lap o gozum uste,he,ay sag ol,o ,avatarin ustunde olan gozum uste....vklyuchay menya v svoy dastan,ozude ne yazirsan yaz,goy gulmeli olsun..istiyirsen daje seksdan-zaddan da yaz,gurbandi :gizildish:

сексден задтан йазмаг ючюн гызлардан бири разы олмалыдыр:luv: Белке сенин намёткалар вар?

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Строубери ля мян гетдик машын тяряфя. бахырам бу чаван гызлара, Строубери, Я Думаю, Ненси, Балашкайа и сразу чаваныхым йадыма дюшюр. Вахт вар иди мяндя беля чаван, беля резвый идим. Бизим вахтымызда гёзял чаванных кечирди. Вахт вар ийди севирдим даже. Ноолуб, ашых бейям севя билмяз. Импотент задам бейям. Эххх, гочалых, гочалых. Дюздю чаваныхымдада бир зибил дейилдим, амма гянядя бахма да.... Ашши индики чаванлара ня вар ки. Стройну, симпатичны, одетые по последней моде. hаля бир мобилнидя гяздирирляр. Йох э, мяним пахыллыхым тутмур. Просто бизим вахтымызда беля дейилди. Вообщем, ня ися гялдий чыхдых гызларын йанына. Паh-паh, гызлар да гызларды йе. Бири бир бириндян гёзял, бир гёйчяйлик йахылыр бунлардан ки, гял гёрясян. Дейирям дана, гожалмышам мян, йаман гожалмышам. Оказывается машын Я Думаю гызынды. Билмийянляр учюн тярчюмя ейляйирям ки, Я Думаю, Мян Фикирляширям демякди. Йаман саватды гызды, чох фикирляшир, hаддиндян артыг чох. биз йахынашан кими, Ненси вя Балашка чумдулар мяним габахыма. Уйаааа, Иваныч дайы гялди, уйаааа! Билирсиз нийя сёйундюляр? Чюнки бютюн кянд билир ки мян 3 ил профилакторийада ишлямишям. Машын устасы олмушам. Бяли. Йахынлашдым Я Думаю гызын йанына, узатдым киши алими, дедим нятярсан аз? Пис Иваныч дайы, чох пис. Машын хяряв олув, даhа билмиря нейняйим. Мян сразу голларымы чырмалады, дедим а айна дурун гёрюм. Тез машынын карбюраторуну сёкдим, ичиндян икидяня клапан чыхартдым. вя машыны хода салдым. Я Думаюнын гёзляри севинчля долду. Мяня гайытды ки Иваныч дайы, hеч билмирям сяни нятяр отблагодарить ейляйим. Дедим, ма отблагодарить лазым дейил, йахшысы одур ки бизи кяндя апар. Миндик машына. Я Думаю за рулём, Строубери габахда,Ненси, балашка вя мян гешдик архайа. Ону да дейим ки машын енсиз иди, архада ики няфярлик йер вар иди. Мян галдым байырда фикирляшя-фикирляшя. Бирдян Балашка мяня дейярки Иваныч дайы гял гучума. Мян тез, руслар демишкян. сразу же атдандым Балашканын гучахына. Горхма аз, граватла бир йердя 54 килойам. Бир 3 километр кедяннян сонра Я Думаю сябр кятирди. Биз она сахлам ол дедик и меня сразу осенила мысль. Я Думаю сябр гятиряннян сонра мян автоматик олараг сазы алдым алимя.....

Я Думаю аскырды,

Ненси дя дарыхды,

Балашканын гучахында,

Иваныч бой атды.

Строуберинин кефи кёк,

Вечиня дёйюр бу дюнйа,

Билмир ки о архада,

Балашка няфяс алмыр......

hааааа, балаларым. бир аз гедян дя биз йахыннашдых долгожданный кяндя. Сян демя кянтдя уже шахматный турнир гедирди гоншу кяндля бизим кянд. Бизим кянтдян Маэстро ойнайырды.........

Зюлюмов деди, усё, гутарды...

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Иваныч, а можно поласковее?

Иванушка, Ванюшка, Лель наш азербайджанский, юряимя йятды, гёзлярим севинчля долду, ай джамаат бахын Э Я_Думаю мышыны сюрюр...

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

На Матан-ханум. Хорошая девушка. Йемяк биширя билир и всё такое. Семишка сатыр. Писди бейям? Халява семишка чытдыйарсан.

Зюлюмов деди, усё, гутарды...

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Демяли гялдий чатдых кяндя. Я Думаю машыны сахлады вя башыны бизим тяряфя дондярди. -Тёкюлюшюн, чатмышых. Строубери как всегда йатырды, Ненси китаб охуйурду, амма Балашка.... Йазых Балашка... Балашканын сяси чыхмырды. Мян сразу атдандым Балашканын гучахындан. О вахта чан онун айаглары уже квадрат олмушду.

Кяндя чатанда биринчи бизим габахымыза Валентин чыхды. Айа, Валентин гардаш, нятярсян? Биз гёрюшдюк, опюшдюк киши кими вя мян ондан кяндин аhвал-руhийяни сорушдум. Ашых Иваныч мяним бир дяня хайишим вар. Дело в том что, бюрсюгюн мяним тойумдур, са гузу кясярям, гял бир мяним тойум да сындыр дана. А бу ня сохбятди Валентин гардаш, а гурбанды сяня. Бу вахт Ненси йахынлашды мяня. Иваныч дайы, бир дягигя сяни олар? hя олар. Ноолуф ки? Иваныч дайы, хятривя дяймясин амма хаиш едирям мяним ширванымы гайтар. Бый-дейирям, гызым, hансы ширваны? Йахшы да Иваныч, о мян сяня чайханада вермишдим э, ону. Ня ися, Ненси мяним бойнума гойа билмяди. Коммунист кими учундан тутмушдум ки, ширван зад билмирям и вообще мян 5 мяммятдян артыг пул гёрмямишям. hа, йадымнан чыхды дейямки Валентин бизим колхоз мудириди. Чох саватлы огланды. Кяндт тясярруфат университетини битириб, сонра 2 ил байтар hакими ишляйиб. Так что Валентина мян атказ ейлийя билмярям. Йохса сонра чомышларым бютё или йемсиз галар. Строубери уже евя гетмишди. Йазых гызы йол бездирмишди. Балашканын уже айахы ачылмышды вя о раhат озюйчюн гязирди. Я Думаю машыны апарыб гойду гаража. Йадыма дюшюб Валентиндян сорушдум ки о ня шахмат турнири ди бизим кянтдя? Оооо, деди Валентин. Бу бизим ючюн бойюк бир шяряф ди, умуми кяндляр арасы шахмат турнири кечирилир. Бяс бизим кянтдян ким ойнайажах? Валентин гайыдарки, бизим колхозун баш муhандиси йолдаш Маэстро. hа, дедим, о талковый адамыды.Колхоз сядри чибиндян Нокиа 8210-ны чыхардыб hараса зянг вурду. Аппаратда йолдаш Зулюмовдур, о 3-чи саhядян Маэстрону чахырын гялсин бура. Зянг вураннан 5 дягигядян сонра Маэстро гялди чыхды. А салам Маэстро! Салам Иваныч! Сколько Лен, сколько Зин! Нятярсян. Йахшыйам сах ол, турниря hазырлашырам, дейирям пис олмазды ма бир аз оз дастанларунла руhландырардун. hяля Маэстро бу созю ахзындан чыхардан кими саз уже мяним алимдя ийди....

Аман ээээээээ,

Муhандисмиз Маэстро

Шахматчы олуб артыг,

Колхоз сядри Дон Педро

Приз гойуб йекя балыг.

Маэстро бирдян удузса

Йыхылажах кяндимиз,

Валентин олар мыз-мыз

Батажах hейванымыз

Зюлюмов деди, усё, гутарды...

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Кечя. Кянди гаранных басды. Кяндин сторожу Самир тюфянги чийниня алыб аня-бяня гедирди. Самирин кефи кёк иди. Ещё бы, сабах Фло-бажынын ад гюнюдю вя о бютюн кянди ад гюнюня чахырыб.

вообщем сабахсы гюн гялди чыхды. Фло-бажы евдя ад гюнюня hазырлыг гёрюрдю. Дадлы йемякляр биширирди. Аш, нябилим там бозбаш, лявянги, салатлар (столичны. венгерски, шуба-муба), столун юстюня компот ачыб гойды, солений. Вообщем столда гырхын ийди. о hяля няди, гырхын габахда олачах колхоз сядри гяляннян сонра. Фло-бажы hеч билмирдики Самир-киши ики гюнди йемяк йемяйиб ад гюнюню гёзляйирди. Мемфис байырда Фло-бажыйа кёмяк едиб кябаб биширирди. Бир кябаб биширирдики гял гёрясян. Фло hярдян-бир байыра чыхыб Мемфися мыз гойуб йеня кухняйя гайыдырды. О волноваться ейляйирди. Амма ан чох гёзлядийи адам ашых Иваныч иди. Бяли, йолдашлар, бяли. Чюнки мяним охудухум дастанлар, мяним уряйимнян чыхыб обалара, дахлара, дяря-тяпяляря йахылырды. Фло мяктяб иллярини йада салды. Вахт вар ийди о ашых Иванычла бир партада отурурду. Ашых Иваныч hямишя контролнуну ондан переписывать ейляйирди. Эйййй, мяктяб илляри......

Арды вар

Зюлюмов деди, усё, гутарды...

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гость
Ответить в тему...

×   Вы вставили отформатированное содержимое.   Удалить форматирование

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отобразить как ссылку

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Загрузка...
×
×
  • Создать...