Перейти к содержимому

Məhəmməd Peyğəmbərin(s) Karikaturalar&#3

ALLAME

Recommended Posts

Bu günlerde Peyğemberi (s) tehqir eden bednam karikaturaları çap etdiren İsveç qezetinin baş redaktoru aniden öz iş otağında vefat edib. İsveç KİV-lerinin yaydığı melumata göre Peter Melin son deqiqelerine kimi çox aktiv fealiyyet gösterirmiş. Vefatından evvel o günün birinci yarısında İsveç radiosunun ve TT informasiya agentliyinin jurnalistlerine verdiyi müsahibede Peyğemberi (e.s.) tehqir eden karikaturalardan birini çap etmek qerarını meharetle müdafie edib.

Melumata göre, Melinin infarktdan öldüyü güman olunur. Qezet emekdaşları baş redaktorlarını iclasda görmeyince onu axtarmağa çıxıblar ve onu öz otağında ölmüş halda tapıblar.

-----

Peygemberi(s) tehqir edende eceleni dushunmurdu.

Изменено пользователем ALLAME

"Every day is 'Ashura and every land is Kerbala"

Imam Ja'far ibn Muhammad As-Sadiq (A.S.)

• 6 months later...
Salamun aleykum Qardas! Mende buna oxsar movzu acmisdim ama Moderator Al Fath onu baqladi!!

Allah hidayet Versun

Nəsə bu mənim yadıma gəlmir! Bağlanan temalar forumda qalır, amma mən onu t. bilmıdim.

Ola bilsin mən onu silmişəm, buna isə ola bilsin səbəb olub.

Sizə xəbərdarlıq edirəm, mənim işimi müzakirə etməyin, bu forumun qaydalarına görə qadağandır!

Ничтожен ты или велик - причина тому... твой язык... /Носир Хисроу/

Salam Al Fath Qardas eger yadinizdadirsa:(Əvvəla Fatimə (sə) şəkili yoxdur!

Sonrası isə bunun adını niyə "Əhlibeyt təhqir olunurmu?" qoymusuz? Bu şəkillərdə təhqiredici heз bir şey yoxdur)sozunu siz demisdiniz

Bunlar EHLIBEYTE tehqir deyilmi ey Allahin qulu?

:plach:

post-28214-1221759849_thumb.jpg

post-28214-1221759982_thumb.jpg

post-28214-1221760041_thumb.jpg

Изменено пользователем @Jenerik@.
imzam9fk8dn3lf7ip7rryj8.gif

Salamun aleykum al Fath ele hemise mene hede qorxu gelirsiniz niye???? Belediki Mende bu forumun istifadecisiyem menimde haqqim var teleb etmeye

Əvvəla mən Sizi hədələmirəm, mən Sizə xəbərdarlıq edirəm ki, forumun qaydalarına riayət edəsiz. Əks halda mən Sizin reytinqinizi qalnırmağa məcbur olacağam!

Yadımdadır. Fatimənin şəkili yoxdur! Orada onun üzü yoxdur, bu digər şəkillər kimi tam şəkil deyil. Fatimənin (ə) sürətini təsfir etməyiblər.

Sonrası isə bunun adını niyə "Əhlibeyt təhqir olunurmu?" qoymusuz? Bu şəkillərdə təhqiredici heз bir şey yoxdur)sozunu siz demisdiniz

Bir mənə başa salın görüm, axı bunun nəyi təhqirdir? Sizin şəkilinizi çəksələr bu təhqirdir?

Salamun aleykum al Fath ele hemise mene hede qorxu gelirsiniz niye???? Belediki Mende bu forumun istifadecisiyem menimde haqqim var teleb etmeye

Əvvəla mən Sizi hədələmirəm, mən Sizə xəbərdarlıq edirəm ki, forumun qaydalarına riayət edəsiz. Əks halda mən Sizin reytinqinizi qalnırmağa məcbur olacağam!

Yadımdadır. Fatimənin şəkili yoxdur! Orada onun üzü yoxdur, bu digər şəkillər kimi tam şəkil deyil. Fatimənin (ə) sürətini təsfir etməyiblər.

Bir mənə başa salın görüm, axı bunun nəyi təhqirdir? Sizin şəkilinizi çəksələr bu təhqirdir?

Al Fath Qardasim! Menim seklimi cekseler tehqir olmaz amma menimle hz Fatime r.a.-nin arasinda ferq var o peyqemberin qizidir onun meqami Allahin yaninda cox tesfiregelmez derecede boyukdur beleki eger bu tehqir deyilse onda estafrullah imam Huseyn ra-nin qebrinin basina onun seklini qoysunlardaaa cammatda baxsin bele olarmi? :plach:

Menim seklimi cekseler tehqir olmaz amma menimle hz Fatime r.a.-nin arasinda ferq var o peyqemberin qizidir onun meqami Allahin yaninda cox tesfiregelmez derecede boyukdur

Niyə ki, insanı təsfir etmək, onun necə göründüyünü düşünmək məgər günahdır?

@Jenerik@ - Yuxarıdakı şəkillərə baxanda Xristianlıq yadıma düşdü nədənsə..

salamun aleykum ismi -nur!! mekkenin fethine qeder kebede lat ve uzza cox megrur bir halda her gun oz huzuruna minlerle mu$rik cem edirdi amma ne yaxsi ki Allahin izni ile onlar Resulallah terefinden mehv edildi!!insallah bu sekiller de muhemmed ummeti terefinden mehv olunacaq!!

salamun aleykum ismi -nur!! mekkenin fethine qeder kebede lat ve uzza cox megrur bir halda her gun oz huzuruna minlerle mu$rik cem edirdi amma ne yaxsi ki Allahin izni ile onlar Resulallah terefinden mehv edildi!!insallah bu sekiller de muhemmed ummeti terefinden mehv olunacaq!!

Əvvəla lat və uzzaya müşriklər onları məbud sayaraq onlara ibadət edirdilər. Bu şəkillərə isə heç kim ibadət etmir. Bu gün hər yerdə əhli-sünnət alimlərinin şəkilləri var. Əgər bu pis şeydirsə, onda niyə onlar şəkil çəkdirirlər?

İkincisi isə, imzanızı dəyişin! Üç sətirdən artıq olan imzalar qadağandır. Qaydalara riayət edin

Əvvəla lat və uzzaya müşriklər onları məbud sayaraq onlara ibadət edirdilər. Bu şəkillərə isə heç kim ibadət etmir. Bu gün hər yerdə əhli-sünnət alimlərinin şəkilləri var. Əgər bu pis şeydirsə, onda niyə onlar şəkil çəkdirirlər?

İkincisi isə, imzanızı dəyişin! Üç sətirdən artıq olan imzalar qadağandır. Qaydalara riayət edin

asalam al fath qardas mende bilirem alimlerin sekli var amma efsuslar olsunki size fikrimi cattira bilmirem goresen niye? yegin siz adi cahilnen peyqember ve onun ailesini ayird ede bilmirsiniz

ALLAME Feb 28 2008, 01:12 AM

Bu günlerde Peyğemberi (s) tehqir eden bednam karikaturaları çap etdiren İsveç qezetinin baş redaktoru aniden öz iş otağında vefat edib.

Allah gavurun cezasını verdi.İnşallah cehennemlik olar!

62a8da7006b6.gif

• 4 weeks later...

:plach:

Salam Qardas nenede maraqsiz sozler yazirsiniz hemiseki kimi imam Huseynin seklinin neyi gunahdirki? yeni bunu tesvir edibler ama heqiqi oz resmi deyil (

Heyif Deyildi O Sovet Hokumeti....

Hemise Isiq Gelirdi Qaz Gelirdi.....