Перейти к содержимому

Recommended Posts

Vallah sizinlə sağlam müzakirə etmək olmur. siz tarixi faktları danıb, cöğrafi kəşflər edirsiz. Mən daha nə deyim sizə. Mən tarixi faktlardan danışıram. İsrail ölkəsi Asiyanın cənub qərbində yerləşır. Aralıq dənizinin sahilində. Solomon və David şah haqda eşitmiş olarsız. Məhz Yerusalimi tikən şah. Roma imperiyasının hücumu zamanı onların müqəddəs yeri rusca xram deyirlər, dağıdılmışdır. Məhz indinin özündə də, Yerusalimdə o müqəddəs xramın qərb divarı qalmışdır ki, orada yəhudilər dua etməyə gəlir. Rusca Z.dnaya Stena, o zaman heç ərəblərin belə bu torpaqda ayağı yox idi. İkincisi, Nil çayı Misirdə yerləşir, Misir isə Afrikanın cənubunda yerləşir. Musanın vaxtında Misiri ərəblər yox, misirlilər idarə edirdi. Ərəblər sonradan işğal etmişlər bu torpaqları. Meysem temmar, Livan müharibəsi İzrail əsgərlərinin Hizbullah tərəfindən oğurlanmasından başladı. İndi deyəcəksiz ki, Xolokost da uydurmadı. Hüseynli E, sionistpərəst deyib, məni nəzərdə tutursunuzsa, bilin ki mən nə o tərəfdəyəm nə bu tərəfdə, mən düz danışmağı sevən adamam. Mən faktlara gözümü yumub, ağ qaradı deyə bilmərəm.

Изменено пользователем PRIKOLISTKA
line.gif

• Ответы 1.3k
  • Created
  • Последний ответ

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

отсюда и далее любые некорректные высказывания нарушающие правила данного раздела и форума в целом, флуд и подстрекательство будут наказываться банами.

доцент бы заставил.

молчание - золото.

мужчины не плачут.

Bir vaxtlar belə bir sinemaya baxmışdım – "Adi faşizm". Bu sinema yəhudi xalqının (həm də Sovet xalqının) ikinci Dünya müharibəsi zamanı soyqrıma məruz qoyulmasından bəhs edirdi. Orada faşistlərin dinc insanların başına gətirilən fəlakətlər, onların acından bir dəri, bir sümüyə donmüş cəsədləri nümayış edilirdi. Bu sinema heç də bəşəriyyətin halına açıyanlar tərəfindən yaradılmamışdı, onun əsas yaranma səbəbi, yəhudi xalqını bütün dünyaya "məzlum" bir xalq kimi tanıtdırmaq idi. Halbuki, həmən sinema dünyada nümayiş etdirilən zaman həmən o "məzlum" yəhudilər, müsəlman ərəblərin başına elə oyunlar gətirirdilər ki, faşistlər onların yanında yalan olmuşdu.

Bu mövzuda yəhudi xalqını öz girovuna çevirən, sionistlərin törətdiyi vəhşiliklərdən bəhs ediləcək. Bu gün "sionizm vəhşiliyinin" ən dəhşətli cinayətlərindən biri – "Səbra və Şətila faciəsindən" bəhs etmək istəyirəm.

Səbra və Şətila qaçqın düşərgələrinin tarixi, işğalçı israil dövlətinin yaradılması vaxtından başlayır. Məhz işğalçı israil dövləti yaradılan vaxt, işqal olunmuş Fələstin torpaqlarından qovulan fələstinlilər, canlarını ölümdən qurtarmaq üçün Livan ərazilərinə pənah gətirdilər. Həmən fələstinlilərin bütün qohumları yəhudi terrorçular tərəfindən şəhid edilmişdilər. Beləliklə də ilbəil bu qaçqınların sayı artmağa başladı. İşğalçı israil rejimi, Livan ərazilərinə qarşı işğalçı hücuma keçən vaxt, Şətila və Səbra qaçqın düşərgələrində 100 mindən artıq insan yaşayırdı.

1982-ci ildə, Livan partizanlarının qərbi Beyrutdan geri çəlikməsi qarşılığında (həmən düşərgələri livanlı partizanlar müdafiə edirdilər), israil rejimi fələstinli qaçqınların yaşadıqları düşərgələrin təhlükəsizliyini öz üzərinə götürmüşdü. Yəni israil rejimi qərbi Beyrutda yerləşən bu düşərgələrə hücum etməməliydi.Bu raziliq Amerikanın zəmanəti ilə imzalanmışdı. Həmən sənədə sionist rejiminin o vaxtkı müdafiə naziri Ariel Şaron (indiki baş nazir) imza atmışdı. Amma bu razılaşma israil tərəfindən pozuldu.

19 sentyabr 1982-ci ildə bütün dünya informasiya vasitələri, israil işğalçılarının Səbra və Şətila qaçqın düşərgələrində törətdikləri qanlı cinayət barəsində dəhşətli bir xəbərlər yaydılar!

Livan hərbiçilərinin geyimlərini geyinmiş 300-ə yaxın israil vəhşisi, qaçqın düşərgələrinə daxil olaraq, dinc əhalini ucdantutma şəhid edərək, soyqrıma məruz qoydular!!!

Fələstinli qaçqınlar yəhudilərin bu vəhşiliklərini görüb ağ bayraqlar qaldırmışdılar ki, qocalar, qadınlar və uşaqlara toxunmasınlar. Amma sionist qaniçənləri soyuqqanlıqla uşağa-qocaya baxmadan hamını divarlara söykəyib güllələmişdilər! Şəkillərdə ağ bayraq qaldıran və divara söykədilib güllələnən insanlar aydın görünür. Heç faşistlər bu cür vəhşilik törətməmişdilər!

Aşağıdakı şəkildə olan şəhidin yanında "ağ bayrağa" diqqət yetirin:

http://signs-of-the-times.org/images/shatila1.jpg

Aşağıdakı şəkil isə insanların kütləvi şəkildə divarlara söykənilərək soyuqqanlılıqla qətlə yetirilməsini sübut edir! Divardakı güllə izləri bu insanların elə orada şəhid edilməsinə sübutdur. Bu isə SOYQRINDIR deməkdir!!!

http://resistance.jeeran.com/massacres/sabra/001.jpg

Həmən qanlı hadisənin istiqtaqı zamanı məlum oldu ki, bu cinayət, sionislərin o vaxtki müdafiə naziri Ariel Şaron tərəfindən hazırlanıb və onun həyata keçirilməsinə məhz o əmr verib. Bundan əlavə, israil müxalifətinin və cəmiyyətinin təziqlərinə davam gətirməyən Şaron, bu işi araşdıran kommisiya qarşısında etiraf etdi ki, o, bu cinayəti ABŞ-ın o vaxtkı dövlət katibinin köməkçisi M.Drayperlə məsləhətləşib, ondan "yaşıl işıq" aldıqdan sonra törədib.

http://www.radio786.co.za/pics/shatila.gif

http://rogueimc.org/images/2004/12/3712.jpg

http://www.arcipelago.org/palestina/Sabra%...2520eccidio.jpg

Кто боится нападок на свои убеждения, то сам сомневается в них. У. Филлипс

Bir vaxtlar belə bir sinemaya baxmışdım – "Adi faşizm". Bu sinema yəhudi xalqının (həm də Sovet xalqının) ikinci Dünya müharibəsi zamanı soyqrıma məruz qoyulmasından bəhs edirdi. Orada faşistlərin dinc insanların başına gətirilən fəlakətlər, onların acından bir dəri, bir sümüyə donmüş cəsədləri nümayış edilirdi. Bu sinema heç də bəşəriyyətin halına açıyanlar tərəfindən yaradılmamışdı, onun əsas yaranma səbəbi, yəhudi xalqını bütün dünyaya "məzlum" bir xalq kimi tanıtdırmaq idi. Halbuki, həmən sinema dünyada nümayiş etdirilən zaman həmən o "məzlum" yəhudilər, müsəlman ərəblərin başına elə oyunlar gətirirdilər ki, faşistlər onların yanında yalan olmuşdu.

Bu mövzuda yəhudi xalqını öz girovuna çevirən, sionistlərin törətdiyi vəhşiliklərdən bəhs ediləcək. Bu gün "sionizm vəhşiliyinin" ən dəhşətli cinayətlərindən biri – "Səbra və Şətila faciəsindən" bəhs etmək istəyirəm.

Səbra və Şətila qaçqın düşərgələrinin tarixi, işğalçı israil dövlətinin yaradılması vaxtından başlayır. Məhz işğalçı israil dövləti yaradılan vaxt, işqal olunmuş Fələstin torpaqlarından qovulan fələstinlilər, canlarını ölümdən qurtarmaq üçün Livan ərazilərinə pənah gətirdilər. Həmən fələstinlilərin bütün qohumları yəhudi terrorçular tərəfindən şəhid edilmişdilər. Beləliklə də ilbəil bu qaçqınların sayı artmağa başladı. İşğalçı israil rejimi, Livan ərazilərinə qarşı işğalçı hücuma keçən vaxt, Şətila və Səbra qaçqın düşərgələrində 100 mindən artıq insan yaşayırdı.

1982-ci ildə, Livan partizanlarının qərbi Beyrutdan geri çəlikməsi qarşılığında (həmən düşərgələri livanlı partizanlar müdafiə edirdilər), israil rejimi fələstinli qaçqınların yaşadıqları düşərgələrin təhlükəsizliyini öz üzərinə götürmüşdü. Yəni israil rejimi qərbi Beyrutda yerləşən bu düşərgələrə hücum etməməliydi.Bu raziliq Amerikanın zəmanəti ilə imzalanmışdı. Həmən sənədə sionist rejiminin o vaxtkı müdafiə naziri Ariel Şaron (indiki baş nazir) imza atmışdı. Amma bu razılaşma israil tərəfindən pozuldu.

19 sentyabr 1982-ci ildə bütün dünya informasiya vasitələri, israil işğalçılarının Səbra və Şətila qaçqın düşərgələrində törətdikləri qanlı cinayət barəsində dəhşətli bir xəbərlər yaydılar!

Livan hərbiçilərinin geyimlərini geyinmiş 300-ə yaxın israil vəhşisi, qaçqın düşərgələrinə daxil olaraq, dinc əhalini ucdantutma şəhid edərək, soyqrıma məruz qoydular!!!

Fələstinli qaçqınlar yəhudilərin bu vəhşiliklərini görüb ağ bayraqlar qaldırmışdılar ki, qocalar, qadınlar və uşaqlara toxunmasınlar. Amma sionist qaniçənləri soyuqqanlıqla uşağa-qocaya baxmadan hamını divarlara söykəyib güllələmişdilər! Şəkillərdə ağ bayraq qaldıran və divara söykədilib güllələnən insanlar aydın görünür. Heç faşistlər bu cür vəhşilik törətməmişdilər!

Aşağıdakı şəkildə olan şəhidin yanında "ağ bayrağa" diqqət yetirin:

http://signs-of-the-times.org/images/shatila1.jpg

Aşağıdakı şəkil isə insanların kütləvi şəkildə divarlara söykənilərək soyuqqanlılıqla qətlə yetirilməsini sübut edir! Divardakı güllə izləri bu insanların elə orada şəhid edilməsinə sübutdur. Bu isə SOYQRINDIR deməkdir!!!

http://resistance.jeeran.com/massacres/sabra/001.jpg

Həmən qanlı hadisənin istiqtaqı zamanı məlum oldu ki, bu cinayət, sionislərin o vaxtki müdafiə naziri Ariel Şaron tərəfindən hazırlanıb və onun həyata keçirilməsinə məhz o əmr verib. Bundan əlavə, israil müxalifətinin və cəmiyyətinin təziqlərinə davam gətirməyən Şaron, bu işi araşdıran kommisiya qarşısında etiraf etdi ki, o, bu cinayəti ABŞ-ın o vaxtkı dövlət katibinin köməkçisi M.Drayperlə məsləhətləşib, ondan "yaşıl işıq" aldıqdan sonra törədib.

http://www.radio786.co.za/pics/shatila.gif

http://rogueimc.org/images/2004/12/3712.jpg

http://www.arcipelago.org/palestina/Sabra%...2520eccidio.jpg

Sözsuz ki bu yazdıglarınız israillilərin vicdanındadır və tarix garşısında bunlara görə cavab verməli olacaglar.Amma mən fikrimi sizin geyd etdiyiniz digər məsələyə yönəltmək istərdim.Özunuz də burda geyd etdiniz ki butun dunya mətbuatı bu vəhşilikləri öz adı ilə adlandırdı.Demək muasir imformasiya yayımı buna imkan vermişdi.Fələstinlilərin təcavuzə məruz galması haggında mən özum gərb jurnalistlərinin neçə filminə baxmışam,hətta İsrail ordusunu təcavuzkar hesab edən və ordudan getmiş keçmiş İsrail hərbiçiləri haggında da filmə baxmışam.Yəni bu gun imformasiyanın öturulməsi o gədər gucludur ki,baş vermiş hər hansı vəhşilikləri gizlətmək muşgul məsələdir.Yəhudilərin məruz galdıgı genocid isə bir başga dövrdə idi və migyası da samballı idi ki, muxtəlif bədii formalarda,istər bədii istərsədə sənədli filmlər şəklində həllini tapmalı idi.Bu bir növ insanlıgın garşısında yerinə yetirilən borc idi,sözsuz ki,elə filmin yəhudi əsilli rejissoru M.Romm tərəfindın də bu belə olmuşdur.Burda siz nə sionizm əlagəsi axtarırsınız ki,mən bilmirəm.Məzlumluga duçar olmuş insanları elə məzlum kimi də göstərmək lazım idi də...Galdı filmin numayişi zamanı israillilərin fələstin xalgına garşı etikləri genocidə,yenə də deyirəm,bu da onların vicdanlarındadır və sözsuz ki buna görə cavab verməli olacaglar.

Mən burda fələstinlilərin seçdiyi mubarizə yolundan bir iki kəlmə söyləmək istərdim ki,duşunurəm ki,orda da arzu olunacag şeylər çoxdur.Yəni son dərəcə hazırlıglı,istər maddi,istər texniki,istərsə də zehni tərəfdən olan bir duşmənlə belə mubarizə .rmag olmaz.Bu mubarizə məglubiyyətə duçardır.Dunyanın gərdişi bam başgadır Bu dunyada artıg dunənin muharıbə metodları işləmir Çunki bu gunun muharibə təşkilatçıları onu bu gunun gaydalarına uygun duzub hazırlamışlar və hər hansı bir səhv addım galibi muəyyən edir.Bu gun fələstin xalgı son dərəcə duçunulmuş şəkildə mubarizə .rmalıdır,muasir dunyanı nəzərə aıarag və duşunurəm ki hagg işini galibiyyətlə başa vura bilər.

Изменено пользователем Azer777

Vallah sizinlə sağlam müzakirə etmək olmur. siz tarixi faktları danıb, cöğrafi kəşflər edirsiz. Mən daha nə deyim sizə. Mən tarixi faktlardan danışıram. İsrail ölkəsi Asiyanın cənub qərbində yerləşır. Aralıq dənizinin sahilində. Solomon və David şah haqda eşitmiş olarsız. Məhz Yerusalimi tikən şah. Roma imperiyasının hücumu zamanı onların müqəddəs yeri rusca xram deyirlər, dağıdılmışdır. Məhz indinin özündə də, Yerusalimdə o müqəddəs xramın qərb divarı qalmışdır ki, orada yəhudilər dua etməyə gəlir. Rusca Z.dnaya Stena, o zaman heç ərəblərin belə bu torpaqda ayağı yox idi. İkincisi, Nil çayı Misirdə yerləşir, Misir isə Afrikanın cənubunda yerləşir. Musanın vaxtında Misiri ərəblər yox, misirlilər idarə edirdi. Ərəblər sonradan işğal etmişlər bu torpaqları. Meysem temmar, Livan müharibəsi İzrail əsgərlərinin Hizbullah tərəfindən oğurlanmasından başladı. İndi deyəcəksiz ki, Xolokost da uydurmadı. Hüseynli E, sionistpərəst deyib, məni nəzərdə tutursunuzsa, bilin ki mən nə o tərəfdəyəm nə bu tərəfdə, mən düz danışmağı sevən adamam. Mən faktlara gözümü yumub, ağ qaradı deyə bilmərəm.

Ele görsenir.. Menim meqsedim Misiri demekde ereblerin orada hökmdar olduğunu söylemek deyil!!! Sözümün canı odurki vaxtile orada yaşamışlar! Ereblerin meskeni ele Erebistan yarimadasidir!!! bunu her kes bilir! neceyani ayaqlari yox idi o torpaqda ?? bes harda idiler?? Antarktikada? greenyes

Birde ki onu bilmelisiniz ki sehv etmiemse israil oğulları ile ereblerin qardaş olmasına esas her ikisinin İbrahim peyğemberin (Allahın ona salamı olsun) neslinden olmasıdır. Yeni Tövratda da var ki, sizlere qardaşlarınızdan peyğember göndereceyik-nese teqriben bele... Bu ise Muhemmed (saav) dir.

Yeni sözümün canı odurki Erebler hemişe Erebisatn yarımadasındaa yaşamışlar ve israil oğulları ile qonşu olublar bele desek!! Bes Erebler nece işğal edib Erebistani? spletnya . Bele şey nece olur axı?? Şimali Afrikaya erebler mehz Erebistan yarimadasindan gedibler... aha anladım düzdür şimali afrikada erebler sonradan meskunlaşmışlar. Faktlar gözünüzde görsenir nece lazımdır.. O yahudilerin başı yaxşı işleyir indi Allah bilir deyerler o uşaqları Felestinliler özleri öldürüb.

Mövzu Межнациональные отношения bölümünə köçürülmüşdür.

Biz burda dövletden söhbet edirik. Bes iran haqqındakı niye köçürülmemişdi?

Aç qəlbinin gözünü ki, can görəsən,

Görülməyən şeyləri, yektən görəsən!

Ay hay. Mən nə deyirəm, siz nə deyirsiz. Ərəblərin ayağı nə Misirdə olub, nə də İsrail torpağında mən ondan danışıram, siz tərsinə çevirirsiz. Ərəbistan yarımadası adından artıq hər şey bəllidir. MƏn buna heç nə demirəm. Şimali Afrika Mİsirdən danışırdım. Bəli orda yəhudilər qul olmuşlar. Bundan çox-çox öncə İbrahimin Saradan uşağı olmadığı üçün öz qulluqçusu ilə evlənir və o qız ona İsmaili doğur. Burdan da Ərəblərlə Yəhudilərin qohumluqları çıxır. İsmail ivritcə - İşmael (İşma-eşit, El - Allah)l yəni Allahı eşit deməkdir. Məncə sizə maraqlı olar bunu da bilmək. )) Həm də sizi təbrik edirəm. Dünən Fələstindən Kassam raketi İsrail tərəfə düşüb, bir nəfər həlak olub, 2 nəfər ağır yaralıdı. İndi deyəcəksiz bu terror deyil. Fələstində baş verənlər genosid deyil, genosid ayrı şeydi. Məhz Xolokostu genosid adlandırmaq olar. Bu isə yalan deyil, həqiqi faktlardır.

Mövzu bu bölümə aid olduğu üçün burada yerləşdirilmişdir. İran haqdakı mövzuda yazıçının yazdığı məqalə barədə fikir söyləmək üçün açılıb. Lazım bilsəm onu da köçürdərəm. Mənə göstəriş vermək laım deyil.

Изменено пользователем PRIKOLISTKA
line.gif

Prikolistka Bax beləcə beyinlər yuyulur.Bu təbligat İran rejiminin rəsmi təbligatıdır.Umumyəhudi fobiyasını sırımagla özlərinin etdikləri ədalətsizlikləri ört basdır edirlər və dunyada da yəhudi fobiyasının guclu oldugunu nəzərə alıb bir növ özlərini xilaskar kimi gələmə verirlər.İran xalgının başını bu minvalla illərlədir ki yuyurlar,indi də bizimkilərə keçiblər.Dövlətçiliklərində insanların elementar hagglarını belə təmin edə bilmədikləri halda,illərlə azad duşunən adamların.milli mucahidlərin ganını tökub,zindallarda işgəncələrlə çurutmələrinə baxmayarag hələ də bir dunyaya agıl da öyrədirlər.

Amma mən sizin bir kəlmənizlə razı olmadım ki,deyirsiz ki yəhudilər Misirdə gul olmuşlar.Bildiyimə görə onlar orda gul deyildilər.Musa peygəmbərin sadəcə onları ordan çıxarmagda məgsədi Allahın vəd etdiyi torpaglara .rması olmuşdur.Nə uçun faraon buna razı deyildi,bax mən bunu indiyə kimi də başa duşmurəm,bəlkə siz mənə aydınlaşdırasınız.

Əslində yəhudilər özlərini Misirdən gabag Mesopotamiyadan və ya indiki İrak ərazisindən çıxmış hesab edirlər və Misirə gədər fələstiun torpagları haggında anlayışları belə olmamışdır

Изменено пользователем Azer777

Çunki bu gunun muharibə təşkilatçıları onu bu gunun gaydalarına uygun duzub hazırlamışlar və hər hansı bir səhv addım galibi muəyyən edir.Bu gun fələstin xalgı son dərəcə duçunulmuş şəkildə mubarizə .rmalıdır,muasir dunyanı nəzərə aıarag və duşunurəm ki hagg işini galibiyyətlə başa vura bilər.

Bele bir shuar var:Felestin sozun bitdiyi yer!Burda qardashim artiq soz ishlemir.Niyesini menden yaxshi bilirsen eger izahina ehtiyac varsa ede bilerem.

Ay hay. Mən nə deyirəm, siz nə deyirsiz. Ərəblərin ayağı nə Misirdə olub, nə də İsrail torpağında mən ondan danışıram, siz tərsinə çevirirsiz. Ərəbistan yarımadası adından artıq hər şey bəllidir. MƏn buna heç nə demirəm. Şimali Afrika Mİsirdən danışırdım. Bəli orda yəhudilər qul olmuşlar. Bundan çox-çox öncə İbrahimin Saradan uşağı olmadığı üçün öz qulluqçusu ilə evlənir və o qız ona İsmaili doğur. Burdan da Ərəblərlə Yəhudilərin qohumluqları çıxır. İsmail ivritcə - İşmael (İşma-eşit, El - Allah)l yəni Allahı eşit deməkdir. Məncə sizə maraqlı olar bunu da bilmək. )) Həm də sizi təbrik edirəm. Dünən Fələstindən Kassam raketi İsrail tərəfə düşüb, bir nəfər həlak olub, 2 nəfər ağır yaralıdı. İndi deyəcəksiz bu terror deyil. Fələstində baş verənlər genosid deyil, genosid ayrı şeydi. Məhz Xolokostu genosid adlandırmaq olar. Bu isə yalan deyil, həqiqi faktlardır.

Mövzu bu bölümə aid olduğu üçün burada yerləşdirilmişdir. İran haqdakı mövzuda yazıçının yazdığı məqalə barədə fikir söyləmək üçün açılıb. Lazım bilsəm onu da köçürdərəm. Mənə göstəriş vermək laım deyil.

мифы о холокосте

Azər, dostum. Sən dediyin Mesopatamiyadır ki, İbrahim Sara ilə ordan çıxmış hesab olunurlar. İkincisi, tarix boyu insanlar o ərazidən bu əraziyə köçərək özlərinə məskən salmışlar, sonra digərləri gəlmiş o əraziləri işğal etmiş və yeni -yeni xalqlar və dövlətlər yaranmışdır, indinin özünəcən davam edir. Alimlər deyir ki, bütün insanların ilk əcdadları Afrikadan çıxmışdır. Yəni, bizim hamımızın kökü Afrikadır. )) Bilirsiz nə maraqlıdır. Musa, İsa və Məhəmməd peyğəmbər eyni kökdəndir, yəni kökləri yəhudidir. Yenə də deyirəm Fələstin adını Roma imperiyası İsraili işğal edərkən bu adı bu torpağa vermişlər. Bir vaxtınız olsa gəlin İsrailə, necə gözəl tarixi abidələr var, İlahi mən belə zəngin tarixi təsəvvür etmirdim. Yəhudi abidələri, Roma imperiyası abidələri, Bizans İmperiyasının abıdələri, rusca Kreposti Krestonoscev, Türklərin sarayları, hamamları, sonda ərəblərdən qalan tikililər. Ən əsası bunların hamısı qorunub saxlanılır. Bizdə isə İçəri Şəhəri nə günə qoyurlar.

Meysem temmar, göstərdiyiniz ssilkaya baxdım, bu cür yazılar edilmiş cinayəti ört basdır etməkdən başqa bir şey deyildir. Şükür Allaha, faktlar göz qabağndadır. Kiminsə kitabını oxumağa ehtiyac yoxdur.

line.gif

Musa, İsa və Məhəmməd peyğəmbər eyni kökdəndir, yəni kökləri yəhudidir.

Tekce bu söze göre elminiz görsenir. . Neiinki İsa aleyhissalam ve Muhammed sallallahu aleyhi ve alihi ve sellem, heç Musa aleyhissalam da yahudi dininden filan olmayıb.. Bilmeliydiniz ki, bütün peyğemberler müselman olub!!!

Изменено пользователем Huseynli_E

Bir de ki, eger söhbet milliyetden gedirse, onda Mühemmed (savv) ereb olub. Beni Haşim tayfasından

Musa, İsa və Məhəmməd peyğəmbər eyni kökdəndir, yəni kökləri yəhudidir.

Tekce bu söze göre elminiz görsenir. . Neiinki İsa aleyhissalam ve Muhammed sallallahu aleyhi ve alihi ve sellem, heç Musa aleyhissalam da yahudi dininden filan olmayıb.. Bilmeliydiniz ki, bütün peyğemberler müselman olub!!!

Yaxşı, ALlah Musaya Tövratı göndərəndən sonra Musa buddist olur bəyəm? Mən dindən danışmıram. İsa yəhudi olub, onun ölümündən sonra Xristian dini yəni Noviy Zavet yaranıb. Onun doğulduğu, çarmıxa çəkildiyi yerdə və qəbrində olmuşam. Doğulduğu yer indiki Fələstin ərazisində Vifleemdədir. Qalan yerlər isə hamısı Qüdsdə yerləşir.

Bir de ki, eger söhbet milliyetden gedirse, onda Mühemmed (savv) ereb olub. Beni Haşim tayfasından

Bu sizin yazılarınızdır.

Birde ki onu bilmelisiniz ki sehv etmiemse israil oğulları ile ereblerin qardaş olmasına esas her ikisinin İbrahim peyğemberin (Allahın ona salamı olsun) neslinden olmasıdır. Yeni Tövratda da var ki, sizlere qardaşlarınızdan peyğember göndereceyik-nese teqriben bele... Bu ise Muhemmed (saav) dir.
line.gif

Muhаmmаd pеygаmbаr hicrаtа yаhudilеrin yаshаdigi Yаsrеb shеhеrinе (sоnrаki Mаdinа) islаm dinine dеvеt еtmеyа gеlmisdir. Yаhudilеr оnu sоrushub -sеn hаnsi tаyfаdаnsаn? Pеygеmbеr оzunu tеgdim еdеndеn sоnrа yаhudilеr dеdilеr - bilirsеn mi biz Dаvud pеygаmbеrin nаslindаn bir аdаm gоzlеyirik, sеni yоx! Вununla dеmаyim оdur ki, tаk bu hаdisеdеn nеticа chixаrtmаq оlur ki Muhаmmаd pеygаmbаr yаhudi оlmаyib.

Kim deyir ki O yəhudi olub? Ərəb olub. Sadəcə belə deyirlər ki, ərəblərlə yəhudilər qardaşdılar. Ona görə ki, qeyd etmişdim İbrahimin Saraydan uşağı olmadığından onun qulluqçusu ona İsmaili doğur. Sonra da Saranın oğlu olur. Məhz buna görə də indiyəcən anası yəhudi olan yəhudi hesab olunur.

line.gif

Prikolistka menim iki yazımı getirdiz indi anladın orada ne bir birini tekzib eden bir şey var idi?! :)

Birdeki söhbet qaniçen israil rejiminden gedir, onlar heç kesnen hesablaşmıllar!! onların tarix erzinde iki böyük cinayeti olmalıydı sehv etmiremse ve onlarında qisası alınmalıydı.. İnşallah tefsire baxaram tapsam.. Quranda olan bu mesele çox vacibdir, en azından gördüyüm kimi burada hamı müselmandır ve Quranında haqq olduğuna inanır, yahudiler barede olmalıydı... inşallah t.ram o barede.

Ay Hüseynli, sizinlə mənim yazdığım eyni şey çıxır da. Dünən yox, srağagün Fələstindən buraxılmış Kassam raketi nəticəsində dinc əhalidən biri həlak olmuş , ikisi də yaralanmışdır. Terror və qan içmək buna deyirlər. Hər bir dövlətdə nöqsan olur, ümid edirəm ki, bu məsələ də həllin t.r. Hüseynli, gözləyəcəm, maraqlı olar hər halda.

line.gif

Hayıf oxumağa sərf etdiyim vaxta...

Əslinə galsa, dünya ücün İsrail vaçibdir, Fələstindənsə (parazit ömür sürənlər).

(Yahudilərin istehsal etdiklərini bütün dünya işlədir, müsəlmanlar da o çümlədən...)

Как изумляет нас кружение небес!

Загадками полно движение небес.

Идет во все дела вторжение небес,

Но как обжалуешь решение небес!..

İranın əsil mahiyyəti haggında İransevərləri duşundurəcək məlumatlar

http://www.youtube.com/user/gunazyayim

Doğrusu geç baxmadım. Birdeki söhbet burda israilden gedir, siz israil terefdarısız iran yoxsa haqq? . men haqqın terefdarıyam iranın yox! (çünki iran çatmayıb tam müeyen qeder çatar)!! israilinse düşmeniyem!

Hayıf oxumağa sərf etdiyim vaxta...

Əslinə galsa, dünya ücün İsrail vaçibdir, Fələstindənsə (parazit ömür sürənlər).

(Yahudilərin istehsal etdiklərini bütün dünya işlədir, müsəlmanlar da o çümlədən...)

İndi biz qarnımıa göre haqdan qaçaq? nese mene bele emr olunmuyub.

Hüseynli, gözləyəcəm, maraqlı olar hər halda.

Qorxuram ki, Qurandan ayeler yazmaqla yene mene hücuma keçerler. Amma mesele barededir bunlarda. hemde ki heç kesin tehdidinden qorxmuram. buyurun oxuyun:

http://quran.az/index.php?lang=aze&soo...y=&author=3

4cü 8ci ayeleri.. orada her şey yazılıb. bu barede. 2 defe böyük cinayet edib ve cezasını görübler. ve orada deyilir ki,

"...Əgər siz (yenidən yaramaz əməllərinizə) qayıtsanız, Biz də (sizi yenidən cəzalandırmağa) qayıdarıq. .." aye 8. İsra suresi.

İnşallah!

[quote name='Huseynli_E' d hemde ki he kesin tehdidinden qorxmuram.

а kishi, musаlmаnsаnsа ondа Аllаhdаn bаshqа hеc kеsdеn gormаmаlisаn, o nе sohbеtdir? O ki gаldi аchduqun movzunun еsаs mеsеlеsinе, mаn yuxаridа аchiqlаmishаm vе butun vеziyyеti sеnе bаshа sаlmishаm!

Меnim sozlеrimе inаnmirsаnsа ozunа pis еylеyirsеn!

Huseynli_E Mən hər dəfə sizin bura yerləşdirdiyiniz guran ayələrini oxudugca onların ilahi həgigətliliyindən dəhşətə gəlirəm.Çox nahag ki burda yalnız ssılka ilə kifayətləndiniz.Goy oxusunlar,amma duzgun oxusunlar və duzgun anlasınlar Allah sözunu.

İlahi,sənin sözunə inanmayanlara min lənət.

Siz bir orda yazılanlara fikir verin.İnsan onların əhəmiyyətini anladıgca tukləri biz-biz durur.

Amma bu yazılar sadəcə yəhudilərə unvanlanmayıb və son dərəcə səhv bir fikirdir ki,Allah öz yaratdıgı bəndələrini ayırıb,onları lənətləsin.Bu sözlər butun Adəm övladlarına unvanlanmışdır ki,nəyin necə oldugunu və nəylə nəticələnəcəyini anlasınlar.Çox əfsus ki,biz Allah sözunu də duzgun başa duşməkdə,Şeytanın köməkliyi ilə,acizik.Allah bizi həgigətyən də bu lənətə gəlmişlə baş başa goymuşdur.Niyə axı Niyə?Görunur bu da Allahın iradəsidir.Əyər mugəddəs kitabların yazılıb sonradan oxunmasında Allah sözu ilə bərabər lənətlənmişin iradəsinin və izlərinin şahidi olurugsa,həgigətən də aglımızın gucu ilə bunu dərk edib dəf etmək uçun butun gucumuzu ortalıga goymalıyıg.

Prikolistka Bax beləcə beyinlər yuyulur.Bu təbligat İran rejiminin rəsmi təbligatıdır.Umumyəhudi fobiyasını sırımagla özlərinin etdikləri ədalətsizlikləri ört basdır edirlər və dunyada da yəhudi fobiyasının guclu oldugunu nəzərə alıb bir növ özlərini xilaskar kimi gələmə verirlər.İran xalgının başını bu minvalla illərlədir ki yuyurlar,indi də bizimkilərə keçiblər.Dövlətçiliklərində insanların elementar hagglarını belə təmin edə bilmədikləri halda,illərlə azad duşunən adamların.milli mucahidlərin ganını tökub,zindallarda işgəncələrlə çurutmələrinə baxmayarag hələ də bir dunyaya agıl da öyrədirlər.

İranın Azerbaycana qarşı siyaseti, İsrailin ise butun dunyaya qarşı siyaseti melumdur. Bu o demekdir ki biz azerbaycanlılar birleşib İranı dağıtmalıyıq?

Hər kim nə edibsə, ona görə cəzasını almışdır. Allah pislik edən hər bir kəsi cəhənnəmə salır. ona görə kim nə edirsə özünə edir. Pislik edən özü əməlinə görə cavabdehdir.

line.gif

• 3 weeks later...
  • 2 months later...

Prikolistka,belke de sen Israilde vaxtini xosh kecirirsen deye bu movzuda soyuqqanliliqla israili gunahsiz adlandirirsan. Demirem ki, Felestin gunahsizdir. Onlar da bir ... deyiller. Qarabag muharibesinde ermeniler terefden bize qarshi doyushen muzdlular arasinda felestinliler de az olmayib bildiyim qeder. Sadece olaraq torpaq meselesinde siz melumatsizsiniz. Israil Felestinin qanuni erazilerine sahib chixmaq isteyi. Eger hemin torpaqlarin Israile aid oldugunu subut eden kichicik bir delil olsaydi sohbet choxdan Israilin xeyrine hell olunmushdu. Tarix oxuyun ezizlerim,tarix...

Non est Azerbaijan sine Karabagh!

Nə müsəlmançılıq-müsəlmançılıq salmısız? Müsəlmançılıq keçərli şey olsaydı, İran ermənilərə kömək eləməzdi, Livan erməni soyqırımını tanımazdı, Livan və Fələstində ASALA düşərgələri olmazdı.

Hansı qrupa nə lazımdırsa onu da edir. Lazım gələndə onu dinlə izah edirlər, o düz gəlməyəndə torpaq iddiaları ilə, o da alınmayanda insan əzabları və qurbanlarla.

Sizləri hər şeydən əvvəl Azərbaycanın milli maraqlarını düşünməyə çağırıram. Hal-hazırda isə İsrail bizə daha sərfəlidi. Sabah dava başlasa, Fələstin koməyimizə bir batalyon döyüşçü göndərsə , onda keçərsiz Fələstinin tərəfinə, halal xoşunuz olsun:)

Prikolistka,belke de sen Israilde vaxtini xosh kecirirsen deye bu movzuda soyuqqanliliqla israili gunahsiz adlandirirsan. Demirem ki, Felestin gunahsizdir. Onlar da bir ... deyiller. Qarabag muharibesinde ermeniler terefden bize qarshi doyushen muzdlular arasinda felestinliler de az olmayib bildiyim qeder. Sadece olaraq torpaq meselesinde siz melumatsizsiniz. Israil Felestinin qanuni erazilerine sahib chixmaq isteyi. Eger hemin torpaqlarin Israile aid oldugunu subut eden kichicik bir delil olsaydi sohbet choxdan Israilin xeyrine hell olunmushdu. Tarix oxuyun ezizlerim,tarix...

Əvvəla sən yox, siz. İkincisi İzraildə mənə xoşdu, xoş deyil sizə nə. Tarixi də şükür Allaha yaxşı bilirəm. Qarabağda livanlı muzdlular da döyüşürdü. Bu duünya elə dünyadı ki, bir qarış torpaq üstündə bir-birlərini qırırlar. Ona görə siyasətçi olmaq lazımdı. İsrail Azərbaycana düşmən deyil. Əks halda bizə öz silahlarını satmazdı. Sabah Allah eləməmiş, dava başlasa bu silahlar ermənilərə qarşı işlədiləcək, hansılara ki rusiya, livanlı muzdluları , İran və daha kimlər kömək edəcəklər. Tarix oxuyun deməklə siz özünüzü heç də bizdən ağıllı göstərməyə çalışmayın.

line.gif

• 2 months later...
Mənə sizdə olan bir şey çatmır. Ay balam, qulağınızın dibində Qarabağı alıblar, orda ermənilər meydan sulayır, bu İsrail Fələstin münasibətindən sizə nə?

elbette ki catmaz...Cunki sizin kimi sadelohv insanlar onu hele de basha dushmek istemir ki, Qarabagi Azerbaycandan ayirib Ermenistana veren dovletler hem de Israilin bu tecavuzkar hereketlerine destek veren quvvelerdir.

Salt?kov-?edrin : Son vaxtlar yaman v?t?np?rv?rlikd?n d?m vururlar. Dey?s?n, v?t?nd? o?urluq ba? al?b gedir...

Mənə sizdə olan bir şey çatmır. Ay balam, qulağınızın dibində Qarabağı alıblar, orda ermənilər meydan sulayır, bu İsrail Fələstin münasibətindən sizə nə?

elbette ki catmaz...Cunki sizin kimi sadelohv insanlar onu hele de basha dushmek istemir ki, Qarabagi Azerbaycandan ayirib Ermenistana veren dovletler hem de Israilin bu tecavuzkar hereketlerine destek veren quvvelerdir.

Xeyir bele deyildir,burda kelle mayallag yazilar yazib insanlari chashdirmayin.Garabagi Azerbaycandan ayirib ermenilere oturen devlet de ele anti Israil ehval ruhiyyeli shimal gonshumuzdur ve ermenilere de sadig yardim edenlerin bashinda duran ise cenub gonshudur ki,bu devletlerin de adini menden yaxshi bilirsiniz.

Шалом/Салам! Чё вы понаехали на Евреев? Нафиг тогда наш герой Альберт Агарунов умер за Азербайджан?! Гедиб ела Моссадын секретный миссияларинда олейди де... Да вообщье знаете скоко у нас Еврейских-Азербайджанцев? Куча! И все они щитают себя чистыми Азербайджанцами, потому што Они думают по Азербайджански, пишут по Азербайджански, с**т по Азербайджански. Они наши братя!!! Почему тогда Теймур Раджабов не играет под Израильским флагом? У него же пахан Евреи... ала потому што он щитает себя Азербайджанцем даже если Азер только на 50 %. Азербайджанско-Еврейские отношениялар бомбады. Обожаю Евреев!

Нащёт етих фоток... Фалестинцы тоже не мало убивают со своими дешёвыми домашними бомбами. Вы думаете што Фалестинцы нас любят? Они не тупые! Они знают што мы НЕ поддерживаем терроризм. Лазым олса бизи да олдураллар. Чеченские террористы не могут наезжать на Кадырова, уже начинают на наши территории лазить. Если Мусульмане в натуре держались вместе, они б не взрывали бы бомбы около детей и пожелых людей и не уносили бы с собой невинных людей на Тот Свет! То што они делают на сегодняшний день... ето не Ислам! Террористам уже с детства помыли (BrainWash) головы! Посморите фильмы как Rendition (2007), Black Hawk Down 2 (2007) и Вы всё поймёте. Аллах сиза агыл версюн! Терроризм биздий ДЕЙИЛ! Аллаху Акбар!

One Man With Belief Equals To A Thousand With Only Interests!

Xeyir bele deyildir,burda kelle mayallag yazilar yazib insanlari chashdirmayin.Garabagi Azerbaycandan ayirib ermenilere oturen devlet de ele anti Israil ehval ruhiyyeli shimal gonshumuzdur ve ermenilere de sadig yardim edenlerin bashinda duran ise cenub gonshudur ki,bu devletlerin de adini menden yaxshi bilirsiniz.

Azer777 insanlari bu gune kimi sizler cashdirmisiniz...Zehmet cekib gedin Azerbaycan tarixini oxuyun, onda goreceksiniz ki ruslar hemishe Qarabagin Azerbaycanin terkibinde qalmasi ucun elinden geleni esirgemeyib. Bu kecen esrin 20 - ci illerinde de bele olub 90 - ci illerinde de. Ele bu gunlerde Moskvada imzalanan sened de bundan xeber verir.

XVII esrden Qafqaz ugrunda mubarize .ran Boyuk Britaniyanin missiyasini bu gun ABS - lari heyata kecirmek isteyir. Ve butun bu ishlerde yankiler 1-ci novbede sionistlerlden istifade edirler. Sonraki ismarishlarimda yeqin ki, sionistlerin de kimden istifade etdiyi barede yazilarimi yerleshdireceyem...

Salt?kov-?edrin : Son vaxtlar yaman v?t?np?rv?rlikd?n d?m vururlar. Dey?s?n, v?t?nd? o?urluq ba? al?b gedir...

Azer777 insanlari bu gune kimi sizler cashdirmisiniz...Zehmet cekib gedin Azerbaycan tarixini oxuyun, onda goreceksiniz ki ruslar hemishe Qarabagin Azerbaycanin terkibinde qalmasi ucun elinden geleni esirgemeyib. Bu kecen esrin 20 - ci illerinde de bele olub 90 - ci illerinde de. Ele bu gunlerde Moskvada imzalanan sened de bundan xeber verir.

XVII esrden Qafqaz ugrunda mubarize .ran Boyuk Britaniyanin missiyasini bu gun ABS - lari heyata kecirmek isteyir. Ve butun bu ishlerde yankiler 1-ci novbede sionistlerlden istifade edirler. Sonraki ismarishlarimda yeqin ki, sionistlerin de kimden istifade etdiyi barede yazilarimi yerleshdireceyem...

Siz zavalli bir adamsiz.Azerbaycan tarixinin hansi megamlarinda Qarabaqin Azerrbaycanin terkibinde galmasi uchun Rusiya elinden geleni esirgemeyib?

Kechen esrin 20 ci illerinde ne olub?Yoxsa siz ermenilerin gondardigi guya ki Garabagin Stalinin cehdi ile Azerbaycanin terkibinde galmasi versiyasini bizim nezerimize chatdirmag isteyirsiniz?

90 ci illerde ne olub?Zavalli... Eli xalgimizin ister Xodcalida isterse de diger yerlerde ganina bulashmishlari ,bilavasite Garabagin ermenilere oturulmesinin teminatchilarini burda xilaskarmi etmek isteyirsiniz?

CHox yazig adamsiniz,eyer ki,azerisinizse...Yox eyer bu xalga bir aidiyyatiniz yoxdursa onda burdakilarin gulagina chorek yemediyini yagin ki,tezlikle basha dushersiniz.