Перейти к содержимому

HZ. MEHDİ (A.S.)ın FİZİKİ XÜSUSİYY&

TURK_ISLAM_BIRLIYI

Recommended Posts

HZ. MEHDİ (A.S.)ın FİZİKİ XÜSUSİYYƏTLƏRİ

Hz. Mehdi (ə.s.) Peyğəmbər Əfəndimizin Soyundandır >>>

Yüzü/üzü Gözəl və Nurludur >>>

Yüzü/üzü Çox Gözəl Olacaq >>>

Burnu Gözəldir >>>

Alını Açıq və Genişdir >>>

Alınında Bir Mən Vardır >>>

Alınında Bir İz (Yara İzi) Vardır >>>

Alınında Yüngül Bir İçbükeylik Vardır >>>

Qıyıqgözlüdür >>>

Yanağında Mən Vardır >>>

Yanağındakı Mən, Hz. Musanın Yanağındakı Mən Kimidir >>>

Dişləri Parlaqdır >>>

Qaşı Qövslüdür >>>

İki Qaşı Arasında Kiçik Bir Çuxur Vardır >>>

Dəris(n)i Parlaqdır >>>

Saçı Qaradır >>>

Saçları Gözəlliyiylə Diqqət çəkəcək >>>

Saqqalı Bol və Sıxdır >>>

İnsanlara Gözəl Simalı Biri Olaraq Gələcəkdir >>>

Görünüşüylə İsrailoğullarına Bənzəyəcək >>>

Rəngi Ərəb Rəngidir >>>

Əndamı Məni İsrail Kimidir >>>

Orta Boyludur >>>

Geniş Bədənlidir >>>

Uylukları Genişdir >>>

Qarını Genişdir >>>

Çıxdığında 30lu Yaşlarında Olacaq >>>

İrəli Yaşlarda, Amma Gənc Bir İnsan Görünüşündə Olacaq >>>

İrəli Yaşlarında da Gənc Görünəcək >>>

İrəli Yaşlarında da Gənc Üzlü Olacaq>>>

Sağ Qıçında Qara Bir İz Vardır >>>

Kürəyində Yarpaq Şəklində Bir İşaret Vardır >>>

Çiyinində Peyğəmbərlik Möhürü Vardır >>>

Gedişi >>>

Danışması >>>

Heybətli bir Şəxsdir >>>

Bədəni və Səsi Çox Güclü Olacaq; Eyni Zamanda da Sözləri və Danışmalarıyla Dünya səviyyəsində Çox Böyük Təsir Oyandıracaq >>>

Səmimi İnsanlar Hz. Mehdi (a.s.)ı Əlamətlərindən Tanıyacaq>>>

Hz. Mehdi (a.s)ın Xarici Görünüşünün Təyin olunmasındakı və Tanınmasındakı Heyrət Verici Detallar >>>

Hz. Mehdi (ə.s.), Güclü İmanı, Heybəti, Təmkini, Soylu Rəftarları və Peyğəmbərimiz (Səv)ın Onun Haqqında Etdiyi Təriflərlə Tanınacaq >>>"

Hz. Mehdi (ə.s.), heybəti və təmkini ilə tanınacaq >>>

--------------------------------------------------------------------------------

-----------

Soyu (Nesebi)

Hz. Əlinin (r.ə.) rəvayətinə görə Rəsulullah (s.ə.v.) belə buyurdu:

Qiyamətin qopması üçün zaman da yalnız bir gündən başqa vaxt qalmamış da olsa Allah (c. c.) mənim Əhli Beytimdən bir şəxsi (Mehdini göndərəcək.)

Süneni Əbu Davud, 5/92

Hz. Əli (r.ə.) deyil rəvayət edilmişdir; Peyğəmbərimiz (s.ə.v.) buyurdu:

əl-Mehdi , bizdən Əhli Beytdəndir.

Səid b. əl Müseyyeb (r.ə.) dan, Peyğəmbərimiz (s.ə.v.) belə buyurdu:

Mehdi, qızım Fatimanın nəsilindəndir.

Süneni Ibn Macə, 10/348

Mehdi ilə müjdələninil. O Qureyşdən və Əhli Beytimdən bir adamdır.

Kitab-ul Burhan Fi Əlamət-el Mehdiyy-il Axır Zaman , 13

İbnu Məsud: "Rəsulullah yaxud da belə buyurmuşdu deyər: "...Əhli beytimdən birini, ki bu şəxsin adı mənim adıma xəbərdar et, atasının adı da atamın adına xəbərdar et. Bu şəxs, yer üzünü, -köhnədən cevr və zülmlə dolu olmasının əksinə- ədalət və hakkaniyetle doldurar."

Tirmizi, Fiten 52, (2231, 2232)

Mənim Əhli Beytimdən bir şəxs bütün dünyaya hakim olana qədər günlər və gecələr getməz. (ən/en-Necmu's Sakıb, Ukayli)

"Mehdi, mənim uşaqlarımdan biridir. Yüzü/üzü səmada parlayan ulduz kimidir.'' (Əli b. Sultan Məhəmməd əl-Qar/qazancı el-Hanefinin "Risaletül Meşreb əlverişli oldu fi mezhebil Mehdi")

"Mənim nəsilimdən olan 40 yaşındakı Mehdidir. Yüzü/üzü səmada parlayan ulduz kimidir. (Əli b. Sultan Məhəmməd əl-Qar/qazancı əl-Hənəfi "Risaletül Meşreb Əlverişli oldu fi Mezhebil Mehdi")

"Mehdi mənim uşaqlarımdandır. Onun yüzü/üzü, parlaq ulduz kimidir." (Ukayli "ən/en-Necmu's-sakıb fi Bəyanı Enne'l Mehdi min Övladı Əli b. Əbi Talib Alət-Mövzum vəl kamal")

Bütün peyğəmbərlər bir-birinin nəsilindəndir. Mehdi (a. r.) da bu nəsildən gəlməkdədir. Xalq arasında bu nəsildən gələnlərə Seyid deyilməkdədir.

İşari mənada ayə tərcümələri:

2/128- "Rəbbimiz, ikimizi sənə təslim olmuş (müsəlmanlar) et və soyumuzdan sənə təslim olmuş (müsəlman) bir ümmət (ver). Bizə ibadət üsullarını (yer/yeyər və ya qanunlarını) göstər və tövbəmizi qəbul et. Şübhəsiz, Sən tövbələri qəbul edən və əsirgəyənsən."

3/33- Gerçək budur ki, Allah, Adəmi, Nuhu, İbrahim ailəsini və İmran ailəsini aləmlər üzərinə seçdi;

6/87- Atalarından, soylarından və qardaşlarından, kimini (bunlara qatdıq); onları da seçdik və dümdüz yola yönəldib-çatdırdıq.

Gözəl Olması

Hz. İmam Hüseyn (a.s)ın belə buyurduğu rəvayət olunmuşdur: "Hz. Mehdi (ə.s) kıyam etdiyində xalq onu tanımayacaq. Çünki o (HZ. MEHDİ (Ə.S.)) xalqa/ gözəl simalı biri olaraq gələcəkdir..." (Ikd-üd Dürer, s. 41)

Humran min AYAN deyər ki: İmam Məhəmməd Mis əleyhissalama: ... Sənin sahibin Hz. Mehdi (ə.s.) geniş qarınlıdır, alınında iz vardır, YÜZÜ/ÜZÜ GÖZƏLLƏRİN ÖVLADIDIR. (YƏNİ YÜZÜ/ÜZÜ GÖZƏLDİR) (bir adama xitab olaraq) Allah rəhmət etsin." (Şeyx Məhəmməd b. İbrahimi Numanı, Gaybeti Numanı s. 253)

Yüzü/üzü parlayan ulduz kimi nurludur.

əl-Kavlu'l Müxtəsər Fi Alamatil Mehdiyy-il Muntazar, 33

Kitab-ül Burhan Fi Alamatil-il Mehdiyy-il Axır Zaman, 22

O (Mehdi) gözəl bir cavandır, gözəl yüzlüdür. Yüzünün nuru başına və saçlarının qarasına qədər yüksələr. (Mehdilik və İmamıya, s. 153/ İkdüd Dürerdən)

Yüzü/üzü parlayan ulduz kimi nurludur. (əl-Kavlu'l Müxtəsər Fi Alamatil Mehdiyy-il Muntazar, s. 33)

Peyğəmbərimiz "Mənim nəsilimdən olan 40 yaşındakı Mehdidir. Yüzü/üzü səmada parlayan ulduz kimidir." şəklində buyurmuşdur. (Əli b. Sultan Məhəmməd əl-Qari əl-Hənəfi "Risaletül Meşreb Əlverişli oldu fi Mezhebil Mehdi")

Rəsulullah belə buyurmuşdur:

"Mehdi mənim uşaqlarımdandır. Onun yüzü/üzü, parlaq ulduz kimidir." (Ukayli "ən/en-Necmu's-sakıb fi Bəyanı Enne'l Mehdi min Övladı Əli b. Əbi Talib Alət-Mövzum vəl kamal")

"Gözəl yüzlüdür. Yüzünün nurları ona əzəmət verər. "(Mer'iy b. Yusuf b. Əbi bəkir b. Əhməd b. Yusuf el-Makdisi "Feraidu Fevaidi'l Fikir Fil İmam əl-Mehdi əl-Muntazar")

"O (Mehdi), orta boylu və gözəl üzlü bir gəncdir. Saçları, çiyinlərinin üzərinə sallanar. Yüzünün nuru, saçının, saqqalının və başının qaralığı üzərinə gün kimi parlayar və ona ucalıq verər." (Ukayli "ən/en-Necmu's-sakıb fi Bəyanı Enne'l Mehdi min Övladı Əli b. Əbi Talib Alət-Mövzum vəl kamal")

Onun yüzü/üzü, parlaq ulduz kimidir. (Mer'iy b. Yusuf b. Əbi bəkir b. Əhməd b. Yusuf el-Makdisi "Feraidu Fevaidi'l Fikir Fil İmam əl-Mehdi əl-Muntazar")

İşari mənada ayə tərcümələri:

12/31- (Qadın) Onların nizamlarını eşidincə, onlara (bir dəvətçi) göndərdi, oturub söykən/dözəcəkləri yerlər/yeyərlər hazırladı və hər birinin əlinə (önlərindəki meyvələri soymaları üçün) bıçaq verdi. (Yusufa da:) "Çıx, onlara (görün)" dedi. Beləcə onlar onu (fövqəladə gözəllikdə) görüncə (fövqəlbəşər bir varlıqmış kimi gözlərində) böyütdülər, (qarışıqlıqlarından) əllərini kəsdilər və: "Allahı tənzih edərik; bu bir bəşər deyil. Bu, ancaq üstün bir mələkdir" dedilər.

HZ. MEHDİ (A.S.)ın YÜZÜ/ÜZÜ ÇOX GÖZƏL OLACAQ

Humran min AYAN deyər ki: İmam Məhəmməd Mis əleyhissalama: ... Sənin sahibin Hz. Mehdi (ə.s.) geniş qarınlıdır, alınında iz vardır, YÜZÜ/ÜZÜ GÖZƏLLƏRİN ÖVLADIDIR. (YƏNİ YÜZÜ/ÜZÜ GÖZƏLDİR) (bir adama xitab olaraq) Allah rəhmət etsin."

(Şeyx Məhəmməd b. İbrahimi Numanı, Gaybeti Numanı s. 253)

Burnu Gözəldir

Onun alını geniş, burnu isə incə olacaq.

(Tırmizi, Böyük Hədis Külliyyatı, Rudani 5.Cilt, sf. 365)

O, açıq alınlı, kiçik burunlu...

(Məhəmməd B. Rəsul al/götür-Hüseyni Əl Berzenci, "Qiyamət Əlamətləri"

Pambıq Nəşrləri, Trc. Naim Ərdoğan, sf. 163)

O açıq alınlı və incə burunludur.

(Əhməd, b. Hənbəl II-291, III-17) (Süneni Əbu Davud Tərcümə və şərhi dəri. 14, Şail Nəşriyyat, K. əl-Mehdi (35), s. 404)

Alını Açıq və Genişdir

Hz. Mehdi (as)ın alınının açıq və geniş olmasına mütənasib olaraq başının da böyük olacağı hədislərdən aydın olmaqdadır.

Mehdi bəndəndir... AÇIQ ALINLIDIR. (Kitab-ül Burhan fi Əlamət-el Mehdiyy-il Axır Zaman, s. 21)

Mehdi bizdəndir, ALINI AÇIQ... (Kitab-ül Burhan fi Əlamət-el Mehdiyy-il Axır Zaman, s. 21)

Allahu Təala, mənim nəsilimdən, ALINI AÇIQ, yer üzünü ədalətlə dolduraraq malı və əşyanı insanlara bol bol ikram edən bir övladımı göndərəcək. (əl-Kavlu'l Müxtəsər Fi Əlamət-el Mehdiyy-il Muntazar, s. 23)

O, AÇIQ ALINLIDIR. (Mer'iy b. Yusuf b. Əbi bəkir b. Əhməd b. Yusuf el-Makdisi "Fevaidu Fevaidi'l Fikir Fil İmam əl-Mehdi əl-Muntazar")

Şübhəsiz ki Allah, mənim nəsilim içində ALINI AÇIQ (olan) bir şəxs göndərəcək. (Fevaidu Fevaidi'l Fikir Fil İmam əl-Mehdi əl-Muntazar, s. 11)

Alınında Bir Mən Vardır

Əbu Basar deyər ki: İmam Məhəmməd Mis və ya Cəfəri Sadiq əleyhissalam (tərəddüd raviden qaynaqlanır). Belə buyurdu: "Ey Əbu Məhəmməd! Qaimin iki əlaməti (və ya əlamətləri) vardır. BAŞINDA BİR MƏN və bir iz vardır və iki kürək sümüyünün arasında bir mən vardır.

(Şeyx Məhəmməd b.İbrahimi Numanı, Gaybeti Numanı s. 253)

Alınında Bir İz (Yara İzi) Vardır

Humran min AYAN deyər ki: İmam Məhəmməd Mis əleyhissalama belə ifadə etdim: ... ALININDA İZ VARDIR, üzündə isə mən.

(Şeyx Məhəmməd b.İbrahimi Numanı, Gaybeti Numanı s. 252)

Humran min AYAN deyər ki: İmam Məhəmməd Mis əleyhissalama: ... ALININDA İZ VARDIR, yüzü/üzü gözəllərin övladıdır. (Yəni yüzü/üzü gözəldir)... "

(Şeyx Məhəmməd b.İbrahimi Numanı, Gaybeti Numanı s. 252-253)

Əbu Basar deyər ki: İmam Məhəmməd Mis və ya Cəfəri Sadiq əleyhissalam (tərəddüd raviden qaynaqlanır). Belə buyurdu: "Ey Əbu Məhəmməd! Qaimin iki əlaməti (və ya əlamətləri) vardır. BAŞINDA bir mən və BİR İZ VARDIR...

(Şeyx Məhəmməd b.İbrahimi Numanı, Gaybeti Numanı s. 253)

Hz. Mehdi (a.s.)ın Alınında Yüngül Bir İçbükeylik Vardır

(Hz. Mehdi (a.s.)ın) Saçı sıxdır, alını genişdir və alınında yüngül içbükeylik vardır. Burnu kiçikdir və tam körpü hissəsində çox kiçik bir çıxıntısı vardır. Yanağında xaricə çıkık bir məni vardır.

(Bihar-ül Envar, 13. Dəri)

Hədisdə Hz. Mehdi (a.s.)ın geniş alınındakı yüngül içbükeyliğe diqqət çəkilmişdir. Hz. Mehdi (a.s.)ın kiçik və düz burnunun orta hissəsində müəyyən-naməlum bir çıxıntı olacaq. Hədisdə ayrıca Hz. Mehdi (a.s.)ın yanağındakı mənin xaricə çıkık bir quruluşu olduğu da xəbər verilməkdədir.

HZ MEHDI (e.s) Haqqinda Daha Cox ve Etrafli Me`lumat ucun Bu Siteden >>>

HZ. MEHDİ (Ə.S.) HZ. İBRAHİMİN NƏSLİNDƏNDİR  Kitabn Yukluye bilersiz .

hzmehdi_ibrahim_nesli.zip

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

HEYATA BAXISHINIZI DEYISHDIRECEK ESERLER

Kaş onu görmək mənə nəsib olardı!!!!

İlahi mənə elə bir təqva, iman ver ki, mən o gözəl insanı görə bilim! (Allahummə səllı əla Mühəmməd və Ali Mühəmməd!) Amin! O həzrətdən danışanda əllər titrəyir! Deyirlər bu dünyada istək həqiqi istək olduqda, Hərşeyə qadir olan Tək olan Allah o istəyi verər! Ey uca olan Allah məni öz dərgahında həqiqi istəyənlərdən qərar ver! Amin!

Allah bizə Əhli beytin şəfaətindən uzaq salmasın! Amin!

İnşaallah İmam Mehdi (ə) gəldikdə, məzhəbindən asılı olmayaraq bütün müsəlman sayılanlar onun başçılığı altında birləşəcək və İslamın düşməninə qarşı vuruşacaq!

Onunla birlikdə İsa peyğəmbər (ə) də zühur edəcək, özünə zövcə seçəcək və İmam Mehdinin (ə) arxasında namaz qılacaq!

Kim özünü o həzrətin gəlişinə hazır hesab edir?

Haqq yolu: "Peyğəmbər və onun Əhli Beyti"

Rehman ve Rehim olan Allahin adi ile.

Hormetli ve Eziz Ekspert_1982 Qardash .

Cox gozel toxundunuz . sizce nece hazir olmaq lazimdir*?

Elmle ya fiziki gucle ya siyasi ya herbi ya ?

Bu mubarek gelishe nece hazir olmaliyiq ?

Biz Elmle (Quran Elmi ile daxilinde butun  Elmler) hazir olmaqi secdik . (Cunki Hazreti Mehdi (e.s) ) Geldiyinde ve yashadiqi zamanda Esrin (Zaman) en guclu tebligatcisi (tesiredici) ve en guclu Alimi olacaq onu Emellerinden taniyib iman ederek onun yaninda toplanacaqlar .

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

bizde qesebede shie mescidinde bir nefer Mehdiyle gorushduyunu iddia edir, mescidin camaati da ona inanir. bes buna neca baxirsiz?

Hörmətli İbn Hazm size maraqli bir kitabın ünvanın demək istəyirəm: İmam Zamanla görüşənlər Çox gözəl kitabdır! O rehberle görüş hər kəsə nəsib olan şey deyil ki! Bəlkə o insan hansısa təqva, iman sahibidir deyə bilmərəm, onu deye bilerem ki xoş o insanın halına ki, onunla görüşüb!

A.S Hormetli ve deyerli ibn_hazm.

Sizin dediklerinizi muzakire etmeden qebul edirik . Cunki HZ Mehdi Heyatdadir yashiyir ve yaradir . yashadiqimiz yer planetinin dord bir terefine ses salir ve Qiymeti olculmiyen Eserlerini ve Elmini yayir .

Imani guclu olanlar HZ Mehdinin faliyyetini gorub onunla gorushe bilerler .

Kim gormek isterse gorer.

Gormek istemiyen gormez .

Peygemberimiz Muhammed (SAV) dan bir Hedis gelir .

HZ. İSA (A.S.) HZ. MEHDİ (A.S.)

BU YÜZYILDA GELECEK

HZ. MEHDİ (A.S.)'IN ZUHURUNUN SÖZDE BİR SONRAKİ YÜZYILA KALDIĞI YANİ KENDİSİNİN HİCRİ 1400'DE ÇIKMAYACAĞI İDDİASINDA BULUNANLARA CEVAPLAR

1. Her yüzyılda bir müceddid gelecektir. Hicri 1400'de gelecek olan ise ahir zamanın büyük müceddidi Hz. Mehdi (a.s.)'dir.

Peygamberimiz (s.a.v.)'den rivayet edilen hadislerde, büyük ehli sünnet alimi Ebu Davud Hazretleri'nin Sünen-i Ebu Davud isimli eserinde, İmam Rabbani Hazretleri'nin Mektubatı'nda yer alan hadislerde ve Hicri 1300'ün müceddidi olan son bin yılın en büyük alimi ve müceddidi olan Said Nursi Hazretleri'nin risalelerinde her yüzyılda İslam dinini bidatlerden ayıracak bir kişinin geleceği bu kişi vesilesiyle İslam ahlakı ve fazileti ve Peygamberimiz (s.a.v.)'in sünnetinin canlandırılacağı haber verilmiştir. Peygamberimiz (s.a.v.) hadislerinde özellikle Hicri 1400'ü Hz. Mehdi (a.s.)'nin zuhur vakti olarak bildirmiş ve bu dönemden itibaren insanların Hz. Mehdi (a.s.) etrafında toplanmaya başlayacaklarını söylemiştir. Üstad Hazretleri ise yaşadığı Hicri 1300'den yüz yıl sonra Hz. Mehdi (a.s.)'nin geleceğini ve dünyaya hakim olan zulüm sistemini dağıtacağını söylemiştir.

Ebu Hüreyre'nin rivayetine göre; Resulullah (S.A.V.) şöyle buyurmuş: Gerçekten Aziz ve Celil olan Allah HER YÜZ SENENİN BAŞINDA şu ümmetin dinini bidatten (dine sonradan karışmış batıl uygulamalardan) ayıracak, yenileyecek (ilim sahibi) bir zatı gönderir. (Sünen-i Ebu Davud, 5/100)

HER YÜZ SENE BAŞINDA bu ümmetin uleması arasından BİR MÜCEDDİD GELECEK ve şeriatı (Kuran ahlakı ve fazileti ile Peygamberimiz (s.a.v.)'in sünnetini) ihya edecektir (canlandıracaktır). (Mektubat-ı Rabbani, 1/520)

Ashab-ı Kütüb-i Sitte'den İmam-ı Hâkim'in Müstedrek'inde ve Ebu Dâvud'un Kitab-ı Sünen'inde, Beyhaki "Şuab-ı İman"da tahric buyurdular (meydana koydular): "HER YÜZ SENEDE BİR, CENAB-I HAK BİR MÜCEDDİD-İ DİN (DİNİ YENİLEYEN) GÖNDERİYOR..." (Barla Lahikası, s. 119)

Üstad Said Nursi Hazretleri, Barla Lahikası'nda Hicri 1200'ün yani 12. asrın müceddidinin Hazreti Mevlana Halid olduğunu bildirmiştir.

"HER YÜZ SENE BAŞINDA dini tecdid edecek (yenileyecek) bir müceddidi (yenileyiciyi) gönderiyor" müjdesinin ihbarına (verdiği bilgilere) muvâzi (uygun) olarak HAZRET-İ MEVLANA HALİD -ekser ehl-i hakikatin tasdikiyle (din alimlerinin büyük bir çoğunluğunun onaylamasıyla ve ittifakla)- 1200 senesinin yani ON İKİNCİ ASRIN MÜCEDDİDİDİR. (Barla Lahikası, s. 120)

Mevlana Halid-i Bağdadi Hicri 1193 (Miladi 1779) yılında doğmuş, Hicri 1242 yılında (Miladi 1827) vefat etmiştir. Bu mübarek insan, İslam alimlerinin büyük çoğunluğunun ittifakıyla, Hicri 12. ve 13. yüzyıllar arasındaki müceddiddir.

Üstad Said Nursi Hicri 1300 lü yılların müceddididir

Mevlana Halid Hazretleri'nin Hicri 1200'ün müceddidi olduğunu belirtmesinin hemen ardından da, tam yüz sene sonra yani Hicri 1300'de ise Bediüzzaman Said Nursi kendisinin ve eserlerinin bir müceddid görevinde hizmet vermiş olduğunu çok açık bir şekilde ifade etmiştir:

Madem TAM YÜZ SENE SONRA aynen dört cihette (yönde) tevafuk ederek (tam uyarak) RİSALE-İ NUR ECZALARI (BÖLÜMLERİ) AYNI VAZİFEYİ GÖRMÜŞ... Kanaat verir ki -nass-ı hadis ile (hadisin şüpheye yer bırakmayan ifadesi ile)- Risale-i Nur tecdid-i din (dini yenileme) hususunda BİR MÜCEDDİD HÜKMÜNDEDİR. (Barla Lahikası, s. 121)

Daha Etrafli >>

Sozki duzun ALLAH bilir

Ассаламу алейкум ва Рахматуллахи ва Баракатуху,мои братья и сестры. H.Z. Mehini ждет каждый мусульманен,а кто не ждет и опровергает тот опровергает вес Ислам. И я рад что

вижу столько ждущих и скучающих сердец. Иншаалах его увидят или же узнают те которые искренно верит в Милость Нашего единого Аллаха.

Наш и Ваш БОГ един.ЭТО для всех и не только последователей пророка Мухаммеда с.а.с. так и для последовотелей Иса а.с. и пророка Муса а.с. мир им и благословение.

Я радуюсь но не считаю что я достоин такой милости которую Аллах послал в виде сна для меня. Клянусь Аллахом есть гораздо достойнее люди чем я. Альхамдулиллах Раббиль ЪАлямин слава ЕМУ. Я увидел во сне самого H.Z.Mehdi r.a. Я честно раздумовал на счет того поделиться этой радости или нет,но все таки сердце подсказала что надо и на все воля Аллаха. Я конечно рассказал своим близким но и вы от ныне мои близкие.

Halidi Bagdadi sapiq alimlerdendir, islami bozmush, rabite adli shirk eqidesini islama Hindistandan getirmishdir. Said Nursi ise Mehdi deyil. sadece bezileri nin evine cin gelir ve hemin insanlar Mehdini gorduyunu iddia edirler. hem de, bizim qesebedeki hemin insani artiq paralic vurub. elhemdulillah.

A.S : Said Nursi Bedyuzzaman (Allah ondan razi olsun) Hicrile 1300 illerinde yashamish ve 1300 ilin en guclu Dahi Allahin gonderdiyi Muceddid olmush ve Said Nursi ozude demishki HZ Mehdi Ondan sonraki yuz illikde gelecek ve Mehdi Seyid olacaq. yeni Peygemberin neslinden . Said Nursi Bedyuzzaman ise Seyid deyildir ve Hicri ile 13 ci esirin Muceddididir.

Said Nursi beyduzzaman (Allah ondan razi olsun) oda defelerle demish Mehdi 14 esrden sora gelecek.

Peygemberimizin cox sayli hedislerinde HZ Mehdinin cixish elametleri Hicri 1400 den sonraya yeqin edir

Said Nursi Rehmete getmish : Allah ona Rehmet elesin.

HZ Mehdi ise HEdislere gore Qurana Gore artiq Heyatdadir ve oz Nurlu sistemi faliyyetindedir.

HZ Mehdinin Boyuk Elametlerinden biride Sevgilipeygemberimiz Muhammed (SAV) in Mohrinden istifade etmesidir butun eserlerini Peygemberimizin mohri ile dunyanin dord bir terefine yayacaq*

Gormek isteyen gorecek. Cunki HZ Mehdi (es) -de Peygember Exlaqi vardir.

Ассаламу алейкум мои братья и сестры,я написал не для того что бы возгордиться ,а лишь поделиться радостью,и я клянусь Аллахом Всемогущим написал вам правду про свой прекрасный сон о Хазрате Мехди р.а.

И не пытаюсь рекламировать себя ради чего то мирского,а лишь делюсь радостью.

Все равно вам меня не увидеть и не услышать,тем более я живу далеко от моего

Азербайджана.

Турк Ислам Бирлийи кстати маленькое замечание по поводу Саида Нурси р.а. Он же был

Саидом т.е. Сеййидом. Прочти его биограффию. Если не ошибаюсь конечно.

• 2 weeks later...

Esalamu Aleykum ve Rehmetullah ve Berekatuh.

Sevgili form üzvləri her birimize Hz. Mehdi (as) görmək ve yardımcısı olmaq ümidiylə bildiklərimi Sizlərlə paylaşmaq istəyirəm inşaAllah.

Bildiyiniz kimidə islam alimlərinin və mücəddidlərinin söylədiyinə görə HZ. Mehdi as 1975-ci ildən fəaliyyətdədir və ordusunu toplamaqdadır.

Ama Allahu teala Hz-ri axirzamanda evliyaları gizlədiyindən Mehdi as-da kimliyini gizləyir, ama onu görmək və tanımaq və onun ordusuna qoşulmaq istəyənlər istisna.

Bu səbəbdən Abdulkadir Geylani HZ-ri buyururki : Bir vaxt gəlcək Allahın dostlarıyla düşmanları tanınmaz bir hale gələcək , o zaman gecə qalx 2 veya 4 rikət namaz qıl ve Allahın dostunu Allahdan istə.

Bu namazlar İstiharə(2 rikət) və Hacət(4 rikət) namazlarıdır.

Namaz qılınmadan öncə "Allahım Məni özünə hidayet et" , "Allahım məni özünə qovuşdur" , " Rəbbim Sənə dünya həyatını yaşıyarkən qovuşmaqı diliyirəm" şəklində bir dua( yəni niyyət) edilməlidir. Bu niyyət namazdan bir neçe gün əvvəldən başlanır və HZ. Mehdi as görmək və tanımaq bu duanın debul olmasına bağlıdır , çünki Mehdi kelimesi Ərəbcədə 2 mənası var : 1 Hidayət olunmuş, 2 Hidayət edən.

Yani Hz. Mehdinin bizi hidayət etməsi bizim tələbimizə bağlıdır yani hidayəti Allahdan nə dərcədə istəyiriksə Mehdi as-mida görmək o qədər yaxındır.

Bir muminin Allahdan hidayəti diləyərək və hacət namazıyla Hz. Mehdi As görməyi Allahdan istəyərək , O Zatı görməməsi mümkün deyil. Belke 1-3 ay israrla dəvam edərsə mütləqə , ama mütləqə görəcəktir. Bu usul sınanmışdır ve bu usulla 100-lerle görenlər var hal-hazırda.

Sözsüz ki Şeytan bu zaman(1-3 ay içərisində) şiddətlə saldıracaqdır, eyer qorxmaz ve niyətimizdən dönməzsək mütləq olaraq O Zatı mühtərəmi görmək və Ona yardımcı olmaq Bizlərə nəsib olar inşaAllah.

Onu Görən gözlərə , Sevən gəlblərə və Eşidən qulaqlara səlam olsun .Allah yar və yardımcımız olsun, Allaha əmanət olunuz.

HZ Mehdini belkede insanlar her gun gorurler, amma hz mehdi olduqunu bilmirler bunu bilmek ucun bizim fikrimizce dunyada en tesirli eserleri olan alimleri nezerden kecirmek lazimdi.

Harun Yahya MPL-tvdə özünün Mehdi olmadığını beyan etmişdir. Müəəyyən əlamətlər olsada , böyük qism əlamətlərin onda olmadığınıda söyləmişdir. :coffee:

A.S Eziz ve Mohterem Qardash.

Deyerli Adnan Oktar (Harun Yahya) Hec vax "Men Mehdiyem" "Men Mehdi Deyilem" Demiyib. ama Deyib ki INSANLAR ozleri kor kor gor gor gorecekler HZ Mehdini ve Semimi qelbden qebul edecekler onu.

Hec kimin Haqqina girmeyin.

Sizin Mehdi saydığınız avatarına şeklini qoyduğun Harun Yahyadır.Mus -mus elemekdense denen Mustafa...

Ashaqini oxuyun.