Перейти к содержимому

Tovhid behsi.Selefiler ve Shiyeler

ANTIBIDA

Recommended Posts

• Ответы 164
  • Created
  • Последний ответ

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Гость ?? ??? ??? ????

eger bunu Allahin elm sifetine qaytarirsansa (qedim ve mexluq behsi) Allahin elmine nisbetde insanda qedimdir. Bizim sohbetimiz yaradiliwdan ve nazil olmaqdan gedir.

soru?uram ki Quran birinci var idi yoxsa insan? Hans? ?vv?l olub?

Гость ?? ??? ??? ????

Quran d?nya s?mas?na enm?d?n Quran?n ?sli Allah?n d?rgah?ndak? dan??a bil?n kitab?n i??rsind? idi.Soru?uram ki s?n? g?r? insan?n yarad?l??? Quran?n ?slinin Allah?n d?rgah?ndak? dan??an kitab?n i?ind? olmas?ndan ?nc? idi yoxsa sonra?

Изменено пользователем ?? ??? ??? ????

Quran d?nya s?mas?na enm?d?n Quran?n ?sli Allah?n d?rgah?ndak? dan??a bil?n kitab?n i??rsind? idi.Soru?uram ki s?n? g?r? insan?n yarad?l??? Quran?n ?slinin Allah?n d?rgah?ndak? dan??an kitab?n i?ind? olmas?ndan ?nc? idi yoxsa sonra?

men o daniwan kitab haqda ewitmemiwem bunun delili hardandir? Evvelki posta yazdigim kimi bu sohbeti Allahin ezeli elmine qaytarirsansa orda evvel sonra sohbeti yoxdur.

Гость ?? ??? ??? ????

men o daniwan kitab haqda ewitmemiwem bunun delili hardandir? Evvelki posta yazdigim kimi bu sohbeti Allahin ezeli elmine qaytarirsansa orda evvel sonra sohbeti yoxdur.

qaqa? get s?nin il? dan??ma?a axotum yoxdur

dediylerinin hamisinda istisnalar var.

N? Quranda n? d? s?hih h?dsl?rd? (siz bilirsz s?hih n?dir?) he? yerd? Allah v? R?sulu (s.?.s.) s?hab?l?r dey?nd? "filank?s v? filank?s istisna olmaqla" filank?s v? filank?sd?n ba?qa v? s.Bu s?z he? yerd? yoxdur.Allah B?yyin? 8-d? ?shabdan dan??anda istisnalar etm?yib, yaxud Quranda islam? ilk q?bul ed?nl?r m?hacir v? ?nsarlardan b?hs edil?nd? onlar?n f?zil?ti vur?ulananda deyilmir ki, filank?s v? filank?sd?n ba?qa.Bel? oldu?u halda s?n yaxud s?nin aliml?rin hans? haqla s?hab?l?r i?ind? istisnalar edirsiz?Yoxsa bu sizin ictihad?n?zd?r?M?g?r Allah v? R?sulu(s.?.s) bilmirdil?r kimin q?lbind? n? var?M?g?r Pey??mb?r? (s.?.s.) v?hy g?lmirdi?S?nin s?z?nd?n el? ??x?r ki, Allah m?nafiql?ri ay?ra bilmir?Budur sizin t?vhidiniz?

hekari. Evvela beyyine 8 Eli e.s.ve wieleri haqqindadir bunun maviye kimi nasibilere dexli yoxdur))) aye ve sehih hedislerde sehabeler haqda gelen melumatlarin hamisinda istisna var. Meselen tovbe 100de muhacir ve ensarin yaxwi iwler gorenleri qesd olunur. Hemcinin agac altinda beyet edenlerede wert qoyulur ki kim beyeti pozsa oz ziyanina olacaq. Eksine siz zalimlardan, fasiqlerden razi oldugunu demekle Allaha c iftira atmiw olursuz. Sizin bu cefengiyyatlarinizin Allaha c ve Rasuluna s aidiyyati yoxdur.

bu da rafizi shiyeleri.dunyanin 4 bir yaninda ozlerini biyabir etmeye davam edirler.diyende de diyiler ki bu hosen mehebbetidi))

elmi olan rafizi varsa lutfen bu videodakinin dogru emel ve savab oldugunu,islamdan oldugunu subut etsin.cunki menim heqiqeten elmim yoxdu.ama oyrenmek bilmek isterdim

Ay can ay can bu yax?nlarda bir ritmik disko hit e?itdim dedim qoy ham? bu "t?vhid?" ?ahid olsun

http://www.youtube.com/watch?v=mZ0XMhAWIE0

lap l?t-paradd?r.

U?aqlar siz n? yeyirsiz? bu q?d?r at?l?b-d??m?k olar?

Ay can ay can bu yax?nlarda bir ritmik disko hit e?itdim dedim qoy ham? bu "t?vhid?" ?ahid olsun

http://www.youtube.com/watch?v=mZ0XMhAWIE0

lap l?t-paradd?r.

U?aqlar siz n? yeyirsiz? bu q?d?r at?l?b-d??m?k olar?

PITBULLUN YERI MELUM ))))))))))))

• 1 month later...

Salamu Aleykum.

Qardashlar insanin yaradilish qayesi Tovhiddir.Le ilehe illellah kelmesini tek iqrar etmek yox yashamaq lazimdir.

Selef-de mehs buna devet edir.Her shey her kes yaradilandir,bunlari Yaradan ise birdir.Meger derk etmek qavramaq bu qedermi cetindir?Bezi firqeler!Demeyin ki,biz de bilirik Yaradan birdir.Eger bilirsizse onda Le ilehe illellaha emel edin.Bax ne deyeceksiz qardash burda videolar qoydu.bax cavabiniz ne olacaq?Deyecek ki,Resulullah(s.a.v)-de bu cur edib?Dine yeni artirilan her bir ish bidetdir.Her bidet zelalet,her zelalet de Oddur.Axi ALLAH buyurur:

el-Maide(3)Le?, qan, donuz ?ti, Allah-dan ba?qas?n?n ad? il? k?silmi?, bo?ulmu?, d?y?l?b ?ld?r?lm??, (h?nd?rbiryerd?n) y?x?l?b g?b?r-mi?, buynuzlan?b ?ld?r?lm??, y?rt?c? heyvan t?r?find?n par?alan?b yeyilmi?, – ?lm?mi? k?sdikl?riniz istisnad?r, – dik qoyulmu? da?lar (b?tl?r v? s.) ?z?rind? k?silmi? heyvanlar v? fal oxlar? il? qism?t axtarman?z siz? haram edildi. Bunlar g?nahd?r. Bu g?n kafirl?r (sizi) di-ninizd?n (d?nd?rm?kd?n) ?ll?rini ?zd?l?r. Onlardan qorxmay?n, M?nd?n qorxun. Bu g?n dininizi sizin ???n kamil etdim, siz? olan nem?timi tamamlad?m v? bir din olaraq sizin ???n ?slam? b?y?nib se?dim. H?r k?s g?naha meyl etm?y?r?k acl?q ?z?nd?n (haram olanlardan istifad? etm?y?) m?cbur olarsa, (bilsin ki,) Allah Ba???layand?r, R?hmlidir.

Kim bu videoda olan ve dinden xaric emeller ederse din adindan onun getirdiyi yenilik redd olunar.Ve bu videoda olanlar Resulullaha(s.a.v) bohtan atir,onu dini tam catdirmamasinda qinayanlardir.

Salamu aleykum