Перейти к содержимому

Да простит меня Ненси. Рассказ "Гёрюш".


Иваныч

Recommended Posts

"Гёрюш"

автор Ненси. Гялямя алды Иваныч

«Иш вахты ня тез кешди», фикирляшиб процессору сёндюрди (дейясян палтар йуйан машынын процессору имиш). Евдя hеш кяс йох иди, hамы муххялифятин митингиня гетмишди. Вообщем скучняк…

- Ало?

Труфкада бир гадын хейлагын сяси ешидилди.

- Бый, Наиля? Аз натарсян? А ня вар, ня йох. Мян инди евя гедирям, бир аздан гялярсян, дярдляшярик. Тяк олажам. Холодильникдя бутулку гизлятмишям, гялярсян, вурарыг.

- Ой, сян тясявюр едя билмярсян ки, мян ня гядяр сянин учюн дарыхмышам. Амма гяля билмийяжям чейран. Зяhлям гедмиш гайнана бу гюн гялир, ону гёрюм гялиб чатмасын, давай сян мяним йаныма гял, бир йердя наhар едярик.

- Йахшы, мян йолда фикирляшиб, бахарам. Давай, пока, мач едирям сяни.

«Гайнана, ешг-мяhяббят, йох бир hамам», фикирляшиб ев алгы-сатгы офисинин гапысыны бахлады.

«Гечяди, hава сяринди, дейирям гедим бир аз гязим, бяркя йолда бир hяриф тапдым. hямдя о палтар йуйан машынын габахында ишлямякдян кялам радиация алмышам».

«Уй боже мой, уй сяни, а бура нечядя гёзялди, вай дядям вай» – сифятдяки улыбканы бойюдюб, таныш йол иля гетди скомейканын йанына. Ахырынчы дяфя о бурда йайда олуб, о вахты бурда гёй-гёйяртинин алиндян тярпянмяк олмурда. Кялам гюлляр, ушаглар, групповуха вя итляр вар иди. Амма инди, гечя вахты бу пайыз ахшам вахтында hеч кяс йох иди. Ахачлар оз алт палтарларыны, гызыллы тумушларыны гейиб ону гёрян кими айылдылар, hяля бил ону саламлайыб йарпагларла тярпядирдиляр. Ода олара чаваб вермяк учюн сах алини галдырыб деди: Салам малеким.

Вообщем сёзюн гысасы. Бу йазых паркда оз синиф йолдашына раст гялмишди. Онларын сёз-сёhбятиндян билиндики бунлар ня вахтса бир бирлярини севирдиляр. hямдя охлан орда пис сёйюш сёйди. Бираз ахладылар. Оздя ня ахладылар а. Ня ися. Йаман пис олду о гыз. hямин паркдан даже скамейканын йанындаки ахачын йарпагларыны дяриф евя апарды. Индийя гядяр сахлыйыр. Эх, чаванлыг, чаванлыг. Уряйим йанды, гедим бир гуртум чай ичим. Урухвай йахы бала, урухвай йахы.

Зюлюмов деди, усё, гутарды...

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Гость .t.иондиго

<<Всё это ерунда и никому не нужно...>>

я дАже не чitала . . . . .

IванЫЧ ,, .... ZаЙмiSЪ СвоИм

: <<ФорУм На ТропЕ ВоЙнгЫ>>

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

:P:P:gizildish::luv::luv::luv::)

Эркин, еслиб ты знал как я смеялась. Это надо было только видеть, шеф меня чуть не прогнал с работы в этот день , он был не в духе.

"Назрин, говорит хватит как сумешедшая смеяться за компом"

:(( Займись документами :((

Гайнана, ешг мехеббет, йох бир хамам :):):P

Видно,что мой рассказ читал до конца .Спасибо

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

А ноолду? Ахлайунда бяс. Ади вахтда башлайурсузки, ай нябилим закат солнца у моря беля гялди, капелька утренней росы на листике беля гетди, незнаю там любовь чавабсыз галды. Ноолар, инди мяндя бир сентиментальну проза йазымки, агзыныз ачыг галар. hамы сонра бурда зыр-зыр ейляйиб чай кими ахачах.

Зюлюмов деди, усё, гутарды...

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гость
Ответить в тему...

×   Вы вставили отформатированное содержимое.   Удалить форматирование

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отобразить как ссылку

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Загрузка...
×
×
  • Создать...