Перейти к содержимому

Her Gun Ozumuzu Hesaba Chekirikmi?

@Jenerik@.

Recommended Posts

Salamun Aleykum Eziz Qardaslar ve Bacilar Bu Yazini Yazmaqda Meqsedim ona goredirki goresen her axsam yatmazdan evvel oturub fikirlesirikmi bugun Rabbimin rizasi Ucun Ne emelin sahibi oldum ne gunah ettim neyi duz neyi sehv ettim.Allah Haminizdan Razi olsun

imzam9fk8dn3lf7ip7rryj8.gif

Aleykumus salam. Yaxşı olar ki, islahat işlərinə özünüzdən başlayasınız. Hələ ki, forumda ancaq böhtanlarınızla yadda qalmısınız:

salam qardasim aise anamizin zinakar olmasini bizim ceferi qardaslarimiz iddia edir

http://forum.bakililar.az/index.php?s=&amp...t&p=1806358

«Әlinin, Fatimənin, Həsən və Hüseynin tərifindən söz düşəndə bəzi nakəslər başqa şeylər danışmağa cəhd göstərirlər. Onlar bu tərifi deyənlərə «rafizi», yəni dindən çıxmış deyirlər. Allaha pənah .rıram bu insanlardan! Onlar bilmirlər ki, mənim Allahım Әhli-beytə salavat göndərir. Lənət olsun, min lənət olsun belə nadanlığa...!». İmam Şafi

Salam al islam qardas necesiz? men o sozu yazmaqda nese noqsana yol vermisemkiii? belke bu duz deyil ama ceferi qardaslar deyirlerki h.z.aise gunahgar melundur cunki h.z.Eli r.a. oldurmek istiyib men sadece size ne hedis nede aye soylemirem fakti yeni oz qulaqlarimla esittiyim sozu assalamun aleykum

Salamun Aleykum Eziz Qardaslar ve Bacilar Bu Yazini Yazmaqda Meqsedim ona goredirki goresen her axsam yatmazdan evvel oturub fikirlesirikmi bugun Rabbimin rizasi Ucun Ne emelin sahibi oldum ne gunah ettim neyi duz neyi sehv ettim.Allah Haminizdan Razi olsun

senın shekılın,kebenın ıçındekı bytlere benzeyır...............

Salam al islam qardas necesiz? men o sozu yazmaqda nese noqsana yol vermisemkiii? belke bu duz deyil ama ceferi qardaslar deyirlerki h.z.aise gunahgar melundur cunki h.z.Eli r.a. oldurmek istiyib men sadece size ne hedis nede aye soylemirem fakti yeni oz qulaqlarimla esittiyim sozu assalamun aleykum

Aleykumus salam. Görürəm yenisiniz, hər eşitdiyinizi danışmayın. "Günahkar" və "Zinakar" sözləri fərqli məna ifadə edir.

Həzrət Aişə günahkardır, çünki Quranın hökmünə qarşı çıxaraq siyasətə atıldı və Allahın imamı ilə müharibə etdi. Lakin onun əxlaqına heç kim söz deyə bilməz, Peyğəmbərin (s) namusuna heç kim dil uzada bilməz!

«Әlinin, Fatimənin, Həsən və Hüseynin tərifindən söz düşəndə bəzi nakəslər başqa şeylər danışmağa cəhd göstərirlər. Onlar bu tərifi deyənlərə «rafizi», yəni dindən çıxmış deyirlər. Allaha pənah .rıram bu insanlardan! Onlar bilmirlər ki, mənim Allahım Әhli-beytə salavat göndərir. Lənət olsun, min lənət olsun belə nadanlığa...!». İmam Şafi

senın shekılın,kebenın ıçındekı bytlere benzeyır...............

salamun aleykum seklim herneye oxsasada senin qabaquva qoyduqun yumru butten qiymetlidir hemde o but diduyun Sexs senin zati kokunde olan kisilerden yaxsi kisi olub :lol:

Aleykumus salam. Görürəm yenisiniz, hər eşitdiyinizi danışmayın. "Günahkar" və "Zinakar" sözləri fərqli məna ifadə edir.

Həzrət Aişə günahkardır, çünki Quranın hökmünə qarşı çıxaraq siyasətə atıldı və Allahın imamı ilə müharibə etdi. Lakin onun əxlaqına heç kim söz deyə bilməz, Peyğəmbərin (s) namusuna heç kim dil uzada bilməz!

aleykuamas salam qardasim...siz deqiq eminlikle deye bilersinizki Aise r.a. gunahkar yada zinakardi? eger eminliyiniz yoxdursa bu sohbeti elemeseniz yaxsidi belke axiretde Allah c.c Aise r.a.-ni baqislayib onu cennetle berqerar etti? belke uhudda resuli ekremin disini sindiran,qanini token xalid ibn velidi baqislayib cennetle berqerar edecek belke senide cennet gozleyir meni cehennem gozleyir bunu deqiqlikle hec kim diye bilmez Hokm Allahindir assalamin aleykum

salamun aleykum seklim herneye oxsasada senin qabaquva qoyduqun yumru butten qiymetlidir hemde o but diduyun Sexs senin zati kokunde olan kisilerden yaxsi kisi olub :P

Bu farumun moderatoru nəyə baxır?!... Atın bunu gəldiyi dərəyə...

قال القاضي عياض : أجمع العلماء على أن الإمامة لا تنعقد لكافر , وعلى أنه لو طرأ عليه الكفر انعزل , قال : وكذا لو ترك إقامة الصلوات والدعاء إليها , قال : وكذلك عند جمهورهم البدعة

Qadi İyad dedi: Alimlər bunun üzərində icma etdilər: “Kafir imamət vəzifəsini yerinə yetirə bilməz! Əgər onda küfr görülərsə (vəzifəsindən) uzaqlaşdırılar!”

Dedi: “Bunun kimi, namaz qılmağı və ona çağırışı tərk edərsə (uzaqlaşdırılar)”

Dedi: “Bunun kimi, çoxuna görə bidət səbəbilə də (uzaqlaşdırılar)” (Nəvəvi: Muslimin şərhi: 12/229)

salamun aleykum seklim herneye oxsasada senin qabaquva qoyduqun yumru butten qiymetlidir hemde o but diduyun Sexs senin zati kokunde olan kisilerden yaxsi kisi olub :flowers1:

Bu farumun moderatoru nəyə baxır?!... Atın bunu gəldiyi dərəyə...

menimcun problem yoxdu qoy atsunlar ama ozun mene gezel oxuyursan sorada eseblesib deliler kimi tahrip edirsen :ofigel:

Allahin salami olsun Butun peygemberlere o cumleden Ibrahim peygembere ve Axirezaman peygember ve elbetdeki Ali (a) ki kebeden butun butun butleri temizledi,Inshaallah Axirezzaman imam da Azerbaycandan temizleyer bu butleri

Ali (A) -in getlinde ishtirak eden shexsler butun ceferiler gozel bilirler .Ve o shexsler gordukleri bu ishle cehennemi ozlerine mesken secdiler,galdi ki hedislere Peygemberimiz (S.A.A.V) buyur: Allahum mel"en evvel zalimine zelem hegge Muhammadin ve Alih,Ve axiri tabi"i lehu elez zalik.

• 2 weeks later...
aleykuamas salam qardasim...siz deqiq eminlikle deye bilersinizki Aise r.a. gunahkar yada zinakardi? eger eminliyiniz yoxdursa bu sohbeti elemeseniz yaxsidi belke axiretde Allah c.c Aise r.a.-ni baqislayib onu cennetle berqerar etti? belke uhudda resuli ekremin disini sindiran,qanini token xalid ibn velidi baqislayib cennetle berqerar edecek belke senide cennet gozleyir meni cehennem gozleyir bunu deqiqlikle hec kim diye bilmez Hokm Allahindir assalamin aleykum

Mən demədim ki, kim hara düşəcək... Söhbət ondan gedir ki, Həzrət Aişə çox böyük günahlar edib, bu danılmazdır! Amma zinakar söhbətini qatmayın! Bir gün peşiman olacaqsınız!