Перейти к содержимому

Рабы волею держав


elMarlboro

Recommended Posts

Мне страшно...или я рад

незнаю как описать свои чувства

вроде живем в век новых технологий

вроде бы говорим о демократическом укладе

вроде бы есть суды по правам человека

вроде...

как вдруг оказываешься в ином мире

люди,

которые годами не видят свои семьи

которые живут в бараках

которые питаются 3 раза в день чем-то несусветным

которые получают оклад равный 140 долларам США

которые не имеют возможности платить за образование детей

которые умирают от нелепых болезней

которые не видят ни выходных ни праздничных дней

которые просыпаются в 5 утра и засыпают в 8 вечера и так 335 дней в году

которые первый год выплачивают зарплату агентству по трудоустройству

все это спрятано от людских глаз в индустрии, именуемой Oil and Gas

Мин шюкюр что я не рожден в Индии, Непале, Бангладеше, Шри Ланке, Китае

Но сталкиваясь с этим становится ужасно не по себе

Рабовладельческий легализованый уклад присутствует

Он охватил все страны Азии и страны Ближнего Востока

О чем я хочу поговорить???

Я хочу затронуть вопрос глобального манипулирования, который берет свои истоки у глав государств и отражается вот таким образом на простых смертных.

Способны ли обычные граждане противостоять этому??

Неужели алчность руководителей может оставаться безнаказанной, ломая сотни тысяч человеческих судеб???

куплю машину времени......возможен бартер ;)

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Только не говори, что тебя уволили)

Однажды я проснулся гением... всех времен и народов..

 

такой дудук нам не нужен. 

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Намик, салам

нет, меня приняли )))

тебе сейча думать не хочется, даа??

куплю машину времени......возможен бартер ;)

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Салам Эльмар)

Рад видеть тебя,брат)

Нет,, дело не в этом.Просто после долгого отсутствия , такая болезненная тема в числе первых. Чета неладное почуял, и забеспокоился)

Тема .. очень интересная.. Опять вспоминаю голодных детей Африки, и праздник Томатто в Испании.. Станная штука жизнь..

Однажды я проснулся гением... всех времен и народов..

 

такой дудук нам не нужен. 

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

спасибо, взаимно

всегда интересно было с тобой дискутировать

а тема прсто...если кто-то смотрел Сириану (номинант на Оскара кажется в 2006м) начало фильма-один в один

куплю машину времени......возможен бартер ;)

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Намик, салам

нет, меня приняли )))

тебе сейча думать не хочется, даа??

AY BALAM XVATIT daaA((( SKOLKO MOJNO VIDET VASHI SLEZI(((AY ALLAH KOMEK OLMUSHLAR,NENRAVITSYA VAM TUT,BELE ALLAH YOLUNUZU ACIQ ELESIN,ALLAH SIZE ELE YER QISMET ELESIN KI,1 GUNDE 14,000 AVRO ALASIZ! Qoy ele "rab" biz olaq ve shukur ki,140 dollara da yashaya bilirik,ushaq oxuduruq,ev tikirik,evlendiririk! Bir dushunen yoxdur ki,ele hami ALLAHIN "RABIDIR". her kese emeline gore veriler! ALLAH KOMEK OLSUN QARDASH! AMIN!

YA OLDUĞUN KIMI GÖRUN,YA GÖRUNDUYUN KIMI OL!!!

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Спасибо брат) Тоже взаимно)

Сириану не смотрел. О чем она? (хотя я названий не помню, может и смотрел)

Однажды я проснулся гением... всех времен и народов..

 

такой дудук нам не нужен. 

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Миротворец70,

илк новбядя мовзудан кенар, сенин никин нийе русча язылыб амма анджаг азербайджан дилинде язырсан??

икинджи, мян сянин гардашын кими сяни баша дюшюрям, ки гисмет Аллахдандыр

сонра исе сене бир шей де демек истеирем ки, бу инсанлары бу гюнки вязиятя гятирян Аллах деил, мюяян просесляр баш вериб

инди исе, теджрюбели инсан кими джаваб яз нейнемек лазымдыр ки бу гюня дющмиясян

сен бу гюн 140 доллара доланырсан, аиле, ев не билим ВАЗ2106 1983 ил бурахылышы сюрюрсян

сабахлары ися сянин бялкя буна да имканын чатмаз...онда да отуруб мечиддя Аллаха ялварарсан???

Бес Аллах сене агыл вериб, ел, гол, аяг, сагламлыг...не исе

биринджи постуму йениден оху, хахиш едирем ве бирдяня гяшянг джаваб яз гардашыва, гой хамы ешидсюн

куплю машину времени......возможен бартер ;)

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

лоббист,

вот рецензия

Ветеран ЦРУ, более 20 лет проработавший в этой организации, с горечью признает, что недальновидная политика Вашингтона после "холодной войны" лишила финансирования и в итоге развалила агентурную сеть американской разведки в Сириане (собирательный геополитический термин, которым в ЦРУ обозначают особо враждебные США ближневосточные регионы), что и позволило комфортно расположиться там ядру мирового терроризма во главе с "Аль-Каидой". Другой герой фильма — нефтяной брокер, переживающий семейную трагедию и готовящийся совершить сделку с арабским шейхом. Еще один персонаж — адвокат крупной корпорации, который сталкивается с моральной дилеммой, занимаясь юридическим оформлением договора о сомнительном слиянии двух могущественных американских нефтяных компаний. Все трое и не подозревают о том, какое разрушительное воздействие на мир могут оказать их поступки.

вот ссылка

http://www.film.ru/afisha/movie.asp?code=SYRIA

куплю машину времени......возможен бартер ;)

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Ух ты.. Какой клевый фильм. Немедленно надо посмотреть.

Люблю эту тематику.

Однажды я проснулся гением... всех времен и народов..

 

такой дудук нам не нужен. 

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

лоббист,

то что я описваю в этой теме-первые минуты фильма

диск есть, но меня нету в Баку)))

если что потом переброшу...номер надеюсь у тебя тот же ))

куплю машину времени......возможен бартер ;)

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Номер тот же)

Эльмар, не стоит беспокоится. Завтра попытаюсь найти этот фильм.

А я думал, ты уже приехал)

Однажды я проснулся гением... всех времен и народов..

 

такой дудук нам не нужен. 

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Миротворец70,

илк новбядя мовзудан кенар, сенин никин нийе русча язылыб амма анджаг азербайджан дилинде язырсан??

икинджи, мян сянин гардашын кими сяни баша дюшюрям, ки гисмет Аллахдандыр

сонра исе сене бир шей де демек истеирем ки, бу инсанлары бу гюнки вязиятя гятирян Аллах деил, мюяян просесляр баш вериб

инди исе, теджрюбели инсан кими джаваб яз нейнемек лазымдыр ки бу гюня дющмиясян

сен бу гюн 140 доллара доланырсан, аиле, ев не билим ВАЗ2106 1983 ил бурахылышы сюрюрсян

сабахлары ися сянин бялкя буна да имканын чатмаз...онда да отуруб мечиддя Аллаха ялварарсан???

Бес Аллах сене агыл вериб, ел, гол, аяг, сагламлыг...не исе

биринджи постуму йениден оху, хахиш едирем ве бирдяня гяшянг джаваб яз гардашыва, гой хамы ешидсюн

GECEN XOSH,RUZIN BOL,VUCUDUN SAVABLI OLSUN QARDASHIM!

Nikim kohnedir,ve deyishsem coxu tanimayacaq!Azeri dilinde yazmaq menim xoshuma gelir,cunki dilimdir! Namik bilir ki,shukur mektebi de ,ali herbi mektebi de rusca qurtarmisham! Hec rus klaviaturam da yoxdur! neye lazim ki,(letifesi senden uzaq,desinler ki"ruskoyazicnidit"cushka deyil?)

Prossesler menden de yan kecmeyib! Ali herbi mektebi qurtarmisham,zabit olmusham ve yaralandiqima gore ehtiyatdayam(38 yashindan!) Shukur 140 yox 350 manat dovlet verir!

yerimde de oturmamisham! ALLAHDN BUYRUQ ,AQZIMA QUYRUQ termini mene yaddir! yalandan gedib boshboqazliq edib Qarabaq elili de ala bilerdim! onda 800 manat alardim! Amma niye? Bilirem coxsu deyecek "tupoy patriot". AMMA ele deyil! dushunurem ki,eyer muharibe bashlasa meni .ran olmayacaq! AMMA inan ki ,mene ora getmek vacibdir! cunki ele ushaqlari orada defn elemishem ki,yerini ozum bilirem! Ve valideynleri hele de gozleyir!Bu ne qeder gunah olsada menim "muqeddes yalanimdir" Cunki insan umidle daha cox yashar! birde desem hec qebri ustune de gede bilmeyecekler!bu d bir derd!

Helelik shadliq evinde videooperatorlarin efir rejissoruyam! Oqullarima da senet vermishem,100 eskik olsa da,10 dan yuksek evleri de var,dolanishiqlari da!Mashinim yoxdur ve bu da 140 dollar sohbetine gore yox,ancaq kontuziyaya goredir,olur herden gorunushum itir!

mechide gelince omrimuz boyu ALLAHA yalvarmaqa borcluyuq,cunki hec de biz melek deyilik! Ve emelimizin hamisi saleh deyil!

qaldi sabaha, inan ki sabahimiz yaxshi olacaq bir balaca inam lazimdir ve sebr! Men sene "lend-qruiser" soz vere bilmerem, amma inan her kesin yemeye coreyi ve geymeye paltari olacaq! Ele bu korrupsiyalar olkesinde! Hec shey ideal deyil heyatda ALLAHDAN BASHQA! Inaniram cavabim seni qane etdi! cox da her sheye qara baxma! inan hec de her shey acinacaqli derecede deyil! var problem ve olacaq da! YA SEBR! YA REHMAN,YA REHM! ALLAH ORUC VE NAMAZLARINIZI QEBUL ELESIN! ALLAH VETEN BAYRAQIN UCA ELESIN! AMIN!!!

YA OLDUĞUN KIMI GÖRUN,YA GÖRUNDUYUN KIMI OL!!!

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Аллах бизе гисмет елесин горюшек отураг

Мен дюздюр яшда баладжаям сизден ве баджардыгым гядяр хормят едерем

Аллах сизден разы олсун, ИншАллах вурушаг, дюшмянимизи оз бизим торпагларымыздан чыхардаг, Шахид олаг

Амма мовзуден бираз айрылмысыз

Гыса шекилде сизе изах етмек истиердим биринджи постуму

О ки инсанлар бу гюн шериятда ишляирляр...бир гюнюн ичиндя олмады

Хер хансы бир проссеслер баш вериб...онлардан биз озюмюзю неджя горуйа билерик ади вятяндашлар кими хансы хюгугларымыз вар бизде???

куплю машину времени......возможен бартер ;)

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Аллах бизе гисмет елесин горюшек отураг

Мен дюздюр яшда баладжаям сизден ве баджардыгым гядяр хормят едерем

Аллах сизден разы олсун, ИншАллах вурушаг, дюшмянимизи оз бизим торпагларымыздан чыхардаг, Шахид олаг

Амма мовзуден бираз айрылмысыз

Гыса шекилде сизе изах етмек истиердим биринджи постуму

О ки инсанлар бу гюн шериятда ишляирляр...бир гюнюн ичиндя олмады

Хер хансы бир проссеслер баш вериб...онлардан биз озюмюзю неджя горуйа билерик ади вятяндашлар кими хансы хюгугларымыз вар бизде???

ALLAHIN QISMETI OLSUN VE GORUSHERIK! ELMAR!AMIN!

Yashda balaca olan hetta 5 yashli ushaq da eyer vetetini severse, onun medeniyyetine,folkloruna ,deyerlerine,erazisine ve

hokumetine hormet ederse ayaqlari bashim ustundedir!

ALLAHIN HOKMU OLARSA VURUSHARIQ VE QELEBE CALARIQ! MENIM BUNA INAMIM VAR VE YEQIN AXIR NEFESIME QEDER ALLAH BU NEMETI MENDEN ALMAZ ! inshALLAH!

Raziyam seninle,duzdur men cox zaman islam movzularinda oluram ve bu movzularin damarin tutmaq mene cox da asan deyil!Yadimda deyil deyesen NAMIKIN"XALQOMA SOZUM VAR" MOVZUSUNDA MEN POLISE MENIM HAQQIMI TANIMAQI MECBUR ETDIYIM HAQDA YAZMISHDIM! Xalqimiz biraz POSTSOVET eqideside qalib! bu realliqdir! Hec kim oz haqqini qorumaq,qanunlari bilmek istemir! DYP -saxladi,20 manat ver basihini qurtar! Polis saxladi 50 manat ver cix aradan! Sene spravka lazimdir-teleb eleme 10 manat ver vessalam! Onda kimi gunahkar sayiriq ki? qarshidaki adam da senin qanunu bildiyini gorerse ,ozunu sene reqman .rir! bunun 1000 defe shahidi olmusham! QANUNU BILMEK,HAQQINI QORUMAQ HER KESIN BORCUDUR! ALLAH AMANINDA EZIZ QARDASH! ALLAH EMELINI SALEH,VUCUDUNU SAVAB MEKANI QERAR VERSIN!

Изменено пользователем MIROTVORES70

YA OLDUĞUN KIMI GÖRUN,YA GÖRUNDUYUN KIMI OL!!!

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

джавабынызы гёря чох миннятдарам

ИншАллах горюшюб етрафлы данышарыг

Боюк хермятля, Элмар

куплю машину времени......возможен бартер ;)

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

джавабынызы гёря чох миннятдарам

ИншАллах горюшюб етрафлы данышарыг

Боюк хермятля, Элмар

ALLAH AMANINDA!!!! VE ELEYKUME SALAM VE REHMETULLAHI VE BEREKATUH!

ALLAH YANINDA HORMETLI YERIN OLSUN QARDASHIM! AMIN!

YA OLDUĞUN KIMI GÖRUN,YA GÖRUNDUYUN KIMI OL!!!

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гость
Ответить в тему...

×   Вы вставили отформатированное содержимое.   Удалить форматирование

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отобразить как ссылку

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Загрузка...
×
×
  • Создать...