Перейти к содержимому

Hicab Yoxsa Deb?!

BENI_ADEM

Recommended Posts

Salam Aleykum Islamda Hicabi Ne ucun istifade edirik Bunu Allah Insana ferz buyurub yoxsa???

Xahis Edirem Fikrinizi Bildiresiniz!!!!

Изменено пользователем BENI_ADEM

Heyif Deyildi O Sovet Hokumeti....

Hemise Isiq Gelirdi Qaz Gelirdi.....

Eleykessalam!

Hicab gadinlarin namehremlerden gorunmasi ucun bir zirehidir! Uca olan Allah gadinlari kishilere bir emanet kimi vermishdir! Gadinlarin melum gorsene bilen hisselerinden bashka diger hisselere bele baxmag haramdir (Burda hicaba duzgun riayet eden gadinlardan gedir)! Indi gadinin imani o derecede olmalidir ki, hicaba kece bilsin! Cox hedis var! Bunu coxlari da bilir, amma yaxshi olar ki gadinlarimiz Fatimeyi Zehrani ozlerine bir numune kimi gotyrerek tam olmasa da bir geder ozlerin o xanima oxshatsinlar!

Sonuncu Peygenberimizin (Allahumme Selli Ela Muhemmed Ve Ali Muhemmed) xoshladigiglarindan biri de gadinlar olmushdur! Gadinlar hicab geyinmemelidirler ki bu mene yarashir, xeyir gadin hicabi geyinmelidir ki yad gozlerden yad nefslerden gorunsun! Geyinib diger shexsleri ozlerine celb etsinler :( Bizim sheraitde men dushunurem ki, hicab problemimiz getdikce hell olur! Shukur olsun Yeri goyu yaradan, her sheye gadir olan, hemd ve cenaya yalniz mexsus olan ALLAHA!

Men Onu demek isteyiremki indi hicab geyimine duzgun riaet edirler goresen?

Esselamu Aleykum va Rahmatullahi va Barakatuh!!!

Hicab Allah(s.t)-den bize qadinlara vacib buyurulub.Amma sizin sorushdunuz mesele ise duzgun olub olmamasina qeldikde deye bilerem ki indi ki hicab duzgun deyir!!! Cunki hicab bedenin cizqilerini qostermemelidir.Birincisi hicab geyimi ne qeder qenish olsa,ne qeder uzun olsa bir o geder yaxshi olar.Ikincisi hicab qeyiminden etir iyi qelmemelidir.Hicab qeyimi ozu ber -bezekli olmamalidir.Namehremleri ozune celb etmemelidir. Amma indi herden kucede o qeder hicabli qadin qorurem ki onlarin qeyimi hecde cahillerin qeyiminden ferqli olmur!!!

muslima

Hicab gadinlar ucun uz ve bilekden ashagi butun nahiyyelerin ortulmesi demekdir! Duzdur yaxshim olar ki cadra siztemi ile butun bedenin cizgileri itsin, amma Sovet hokumeti ile tezece xudafuzleshen Azerbaycan ucun bizim xanimlarin hicaba bele bashlamasi ozu boyuk bir addimdir! Bu yaxinlarda Cenub bolgesinde olmusham orada 2-3 il bundan gabag eger ancag hicab cadrasiz idise indi hicab cadralidir! Sozumun megzi odur ki, gadinlar getdikce hicab baresinde olan fikirlerini formalashdirirlar! Bu biz muselmanlari sevindirmelidir!

Əksəm möminələr riayət etmir (gördüyümə görə deyirəm). Hicab taxıb dar paltarlar geyinirlər.

Ничтожен ты или велик - причина тому... твой язык... /Носир Хисроу/

Salam Aleykum Islamda Hicabi Ne ucun istifade edirik Bunu Allah Insana ferz buyurub yoxsa???

Xahis Edirem Fikrinizi Bildiresiniz!!!!

menim bir dostum var men onlara tez tez gedirem.

Orucluq ayi girmemishden once bir qiz gorurdum onlarin mehlesinde..

bir sozle baxsan deyersenki onlardandir(meni bagishlayin)

orucliq ayinda hemin qizi gordum,Hicabda idi..,ozum ozume dedim-Allahu Akper!

bir hefteden sonram hemin qizi gordum corek almaga gedirdi,bash bagli idi,amma (meni bagishlayin ifadeye gore) G*t aciq,ele dar idman shalvari geymishdirki,hemdeki kok qizdir...

ne deyim?????

dushunuremki bunlar Hicabi,Allahi zarafata qoyublar..

ne ise..