Перейти к содержимому

Alkaw Muaviye l.e.

Vehabi

Recommended Posts

Abdullah ibn Bureyde deyir men ve atam Muaviyenin l.e.yanina gedib xalcasinin ustunde eylewdik. Bizim ucun yemek getirdiler ve biz o yemeyi yedik. Sonra sufreye werab geldi. Muaviye werabdan icdi. Ondan sonra atam da werab icerek dedi: Peygember s.a.v.a.s.werabi haram etdiyi gunden beri werab icmemiwdim! Menbe: Musnedi Ehmed ibn Henbel, cild 5, sehife 347.

Изменено пользователем Vehabi

• Ответы 73
  • Created
  • Последний ответ

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Muaviyenin l.e.son arzusu olmemiwden evvel isti bir gunde serin werab icib uwaqlarini seyr etmek idi )) Musnedi Ehmed, c.5, s.347 Ibn Esakir, Tarixi Medineti Demewq, c.7, s.311

Bu da nasibilerin zelalet imami maviyenin l.e.heyatindan bir fraqment ))) Qeyd edim ki nasibiler bu kafir maviyeni l.e.atalarindan daha cox sevir ve cennetlik momin hesab edirler. Allah muaviyeye ve ardicillarina lenet etsin. Amin.

• 4 weeks later...

Bu da nasibilerin zelalet imami maviyenin l.e.heyatindan bir fraqment ))) Qeyd edim ki nasibiler bu kafir maviyeni l.e.atalarindan daha cox sevir ve cennetlik momin hesab edirler. Allah muaviyeye ve ardicillarina lenet etsin. Amin.

Tek nasibiler yox, bir de EHLI SHORTIKLER)))

Abdullah ibn Bureyde deyir men ve atam Muaviyenin l.e.yanina gedib xalcasinin ustunde eylewdik. Bizim ucun yemek getirdiler ve biz o yemeyi yedik. Sonra sufreye werab geldi. Muaviye werabdan icdi. Ondan sonra atam da werab icerek dedi: Peygember s.a.v.a.s.werabi haram etdiyi gunden beri werab icmemiwdim! Menbe: Musnedi Ehmed ibn Henbel, cild 5, sehife 347.

Allah bu Alkas Muaviyeyede onu severlerede,destekleyenede Lenet elesin.Bunlar insanligdan bixeberdir.Insanliqdan neseb alsaydilar bele munafiqleri emirelmominin deyib mudafie etmezdiler,sevmezdiler.

• 1 month later...

yaxwi da...dogurdan bele olub?

dehwet,ehli sunnet alimlerini woka saldin bu hedisinle,vesalam,bu gunden sonra hamimiz gedirik irana pedofil xomeynini yad etmeye.

Bureyd? deyir ki, atam ??rab i?di?))

B?s ??rab i?m?k qa?and?rsa o zaman buna n? deyirs?n?http://Поэзия Хомейни « О Шиизме http://gift4shias.wordpress.com/2012/03/04/%D0%BF%D0%BE%D1%8D%D0%B7%D0%B8%D1%8F-%D1%85%D0%BE%D0%BC%D0%B5%D0%B9%D0%BD%D0%B8/

bel? ??x?r ki, s?nin Xomeyni he? d? ??rabdan x?b?rsiz deyildi))

• 2 weeks later...

Allah size hidayyet versin

Bu h?dis ya qondarmad?r ya da ??rab qada?an olunmam??dan ?vv?l? aiddir.Amma rafizi t?qdim etdiyin? g?r? qondarma yaxud ba?-ayaq t?rc?m? edilm?si istisna deyildir.ki, bu birinci hal deyil ki, ?i?l?r f?xar?tl? sensasyon x?b?rl?r yaz?rlar sonra is? m?lum olur ki, ?r?bc?d?n ya q?sd?n ya savads?zl?qdan d?zg?n t?rc?m? edilm?yib.Deyir?m vicdan yax?? ?eydir.

Alisahib. Ehli sunnetin kafir alimleri bu cur melumatdan woka duwen zindiq deyil ) Cunki sehabe dedikleri eclaflarin bundan da bewbeter emellerini tarixde oxusalar da ewwek kimi inad ederek yene de Muaviye kimi veleduzzinalari mudafie etmekden el cekmirler )

Bureyd? deyir ki, atam ??rab i?di?))

B?s ??rab i?m?k qa?and?rsa o zaman buna n? deyirs?n?

Hekari bu Efendi bicbalanin blogundan cizma-qaralari bura kopi etmekle kimise cawdira bileceyini zenn edirsen? ) Haqq ehli her kes Xomeyninin r.e.nece momin olmasini da bilir, risalesinde werabin haram olmasi haqda fetvalari da bilir. Bundan elave haqq ehli her kes muaviye kimi kafirlerin zindiqligini da wafei ebu henife malik henbel kimi peyserlerin biqeyret fetvalarini da bilir ) Get bawqa yerde oyna )

Bu h?dis ya qondarmad?r ya da ??rab qada?an olunmam??dan ?vv?l? aiddir.Amma rafizi t?qdim etdiyin? g?r? qondarma yaxud ba?-ayaq t?rc?m? edilm?si istisna deyildir.ki, bu birinci hal deyil ki, ?i?l?r f?xar?tl? sensasyon x?b?rl?r yaz?rlar sonra is? m?lum olur ki, ?r?bc?d?n ya q?sd?n ya savads?zl?qdan d?zg?n t?rc?m? edilm?yib.Deyir?m vicdan yax?? ?eydir.

hekari sen heqiqeten zir ewweksen ) Yazmisan ki hedis werab olmamiwdan evvele aiddir? ) Ay ewwek gormursen muaviye fahiwenin balagindan duwen deyir ki Peygember s werabi haram etdiyi gunden werab icmemiwdim? Ay bicbala vehabi sen sohbeti firlatmaqla nasibi ecdadlarini yamsilayirsan? ) Wieler senin ecdadin necis ibn teymiyye deyil ki yalandan neyise baw ayaq tercume etsinler )

Hekari bu Efendi bicbalanin blogundan cizma-qaralari bura kopi etmekle kimise cawdira bileceyini zenn edirsen? ) Haqq ehli her kes Xomeyninin r.e.nece momin olmasini da bilir, risalesinde werabin haram olmasi haqda fetvalari da bilir. Bundan elave haqq ehli her kes muaviye kimi kafirlerin zindiqligini da wafei ebu henife malik henbel kimi peyserlerin biqeyret fetvalarini da bilir ) Get bawqa yerde oyna )

M?n bilmir?m s?nin pe??n n?dir amma g?r?n?r ki, s?n b?t?n zina i?l?ril? yax?ndan tan??san)))Haqq ?hli y?ni rafalar??c?b haqq ?hlis?n ?z?n suallara cavab ver? bilmirs?n.)))Xomeyni c?zma qaras?n? oxuma?a vaxt?m olmay?b amma ?min?m ki, ?ox ?yl?nc?lidir.Amma fakt s?n bel? s?but ed? bilmirs?n ki, Xomeyni o ?eiri yazmay?b.?mam ?afi, ?mam ?bu H?nif?,imam Malik, ?mam ?hm?d ibn H?nb?l.Yazanda adam kimi yaz ki, adam kimi d? cavab alasan.M?n s?nin alimin Xomeyniy? "xomik" ya da "xomyak" yazm?ram ax?..Amma yaza da bil?r?m.?d?b qaydalar? h?tta ?i? ???n d? ke??rlidir.

hekari sen heqiqeten zir ewweksen ) Yazmisan ki hedis werab olmamiwdan evvele aiddir? ) Ay ewwek gormursen muaviye fahiwenin balagindan duwen deyir ki Peygember s werabi haram etdiyi gunden werab icmemiwdim? Ay bicbala vehabi sen sohbeti firlatmaqla nasibi ecdadlarini yamsilayirsan? ) Wieler senin ecdadin necis ibn teymiyye deyil ki yalandan neyise baw ayaq tercume etsinler )

M?n ?z?m d?f?l?rl? ?i?l?rin ya savads?zl?qdan ya da q?sd?n s?hv t?rc?m? etdikl?rinin ?ahidi olmu?am..Do?rusu valideynini tan?m?ram amma h?qiq?t?n d? b?lk? m?t?b?r adamd?r amma b?xtin? s?nin kimi yaramaz ?vlad ??x?b ona g?r? d? onu t?hqir etm?k ist?m?zdim.Amma ?ox ola bil?r ki, s?ni bel? m?hz valideynin t?rbiy? edib o zaman s?nin hal?na ac?y?ram ,zavall?san.

Hekari. Menim pewem ne olsa da vehabilik yeni ki fahiwelik deyil )) Sizin kafir alimlerinizin mueyyen fetvalarini dile getirmek butun zina iwleriyle yaxindan taniw olmaqdirsa gor indi hemin fetvalari oxuyub emel eden sizler ne gundesiz.lool. Xomeyniye r.e.istinad etdiyin bu iftira bicbala efendinin blogundandir ki bu da mene delil ve nasibi uydurmasidir. Bundan bawqa. Henife wafei malik henbel demek meger tehqirdir? Ya belke sen kafir hekari Xomeyniye r.e.imam demisen ki men sizin murtedler ucun neuzubilleh imam yazim? )) Men henifeye qetife wafeiye fahiweyi malike mal otaran henbele hendal deseydim o halda senin ozunden cixmaga ixtiyarin var idi ) Dogrudan bu vehabiler hamisi dalbayob olurlare ))

Hekari. Bundan elave. Wieler qesden hec bir weyi sehv tercume etmirler. Tehrif ceddiniz beni umeyyeden siz nasibilere irsen kecmiw xestelikdir ) Sene dediyim ewwek sozu ise sene tesir etmemelidir. Cunki Quranda Allah senin kimilerini ewwek adlandirir. Eger valideyn terbiyesi gormeseydim men de senin kimi ewwek nasibi olardim ))

Hekari. Bundan elave. Wieler qesden hec bir weyi sehv tercume etmirler. Tehrif ceddiniz beni umeyyeden siz nasibilere irsen kecmiw xestelikdir ) Sene dediyim ewwek sozu ise sene tesir etmemelidir. Cunki Quranda Allah senin kimilerini ewwek adlandirir. Eger valideyn terbiyesi gormeseydim men de senin kimi ewwek nasibi olardim ))

En cox icki icen, sigaret ceken, zina eden rafkalardir.

Ayaz, movzudan kenara cixma, movzuya uygun yaz )

Hec kim Muaviyenin omrunde bir defe de olsun Allaha wirk qowmasi ile bagli subut getire bilmez. Demeli Allah ona rehm ede biler. Hemcinin Allah Quranda buyurur Ve KULLEN VE'DALLAHUL HUSNE. Bu ayeden sonra kimse dese ki, Mes Omer cehennemlikdir.! Demeli o insan iki halda Allaha iftira atir.ya deyir Allah cahildir, ya da Allah cahildir. Cunki Allah deyir Onlara en gozelin yeni cenneti ved edib. Siz de deyirsiz ki, yox onlar hamisi cennetlikdir... Ona gore Ibn Teymiyye deyir ki, Eger nesranilerden soruwsan ki, Isanin ummetinin en xeyirlileri kimdir, deyecek ki, Isanin hevarileridir deyer, eger yehudilerden soruwsan ki, musanin ummetinin en xeyirlileri kimdir dese, deyecek ki, Musanin eshabidir deyer. Eger rafizilerden soruwsan ki, Muhemmedin ummetinin en werlilerl kimdir, deyecek ki, Muhemmedin sehabeliridir. Ne ise... Indi baxin siz rafizilerin halina, gunu pirlerde kecirirsiz. Wirk sizin ucun olub tovhid. Aydindir Muaviyeye niye bele nifret edirsiz. Eli ile doyuwub. Demeli Kim eliye gulden agir soz dese sizin ucun kafirdir. Euzu billehi minew wie...

Hec kim Muaviyenin omrunde bir defe de olsun Allaha wirk qowmasi ile bagli subut getire bilmez. Demeli Allah ona rehm ede biler. Hemcinin Allah Quranda buyurur Ve KULLEN VE'DALLAHUL HUSNE. Bu ayeden sonra kimse dese ki, Mes Omer cehennemlikdir.! Demeli o insan iki halda Allaha iftira atir.ya deyir Allah cahildir, ya da Allah cahildir. Cunki Allah deyir Onlara en gozelin yeni cenneti ved edib.

Ayaz muaviye l.e.bir omur muwrik kimi heyat surub mekkenin fethinde mecbur qalib zahiren iman getiren tuleqa olub. Muaviye meger iman getirmiwdi ki wirk de edeydi? )) Bu movzuda ise sohbet o kafirin imanindan yox alkawligindan gedir ) Bundan bawqa. Allah harda deyib omer l.e.munafiqe cennet ved etdiyini? ) Allaha niye iftira atirsan? Ibn teymiyyeye de gelince o kezzeb ve axmaq olub. Bunu wienin alimlerinden tutmuw elm telebelerinedek isbat edib. Biz ummetin en werlilerinin neuzubilleh sehabeler oldugunu harda demiwik ki senin o kezzeb ibn teymiyyen bunu ozunden uydurub? Eger zindiq ebubekr omer osman maviye kimilerini nezerde tutubsa onlar sehabe yox munafiq olublar. Ummetin en werlileri her dovrde munafiqlerdir. O dovrde ummetin en werlileri ebubekr omer kimi sehabe donu geymiw munafiqler olub bu dovrde de siz saqqalli cehennem iblisleri olan nasibi-vehabiler ) Munafiqlerdir ummetin en werlileri.

Ayaz muaviye l.e.bir omur muwrik kimi heyat surub mekkenin fethinde mecbur qalib zahiren iman getiren tuleqa olub. Muaviye meger iman getirmiwdi ki wirk de edeydi? )) Bu movzuda ise sohbet o kafirin imanindan yox alkawligindan gedir ) Bundan bawqa. Allah harda deyib omer l.e.munafiqe cennet ved etdiyini? ) Allaha niye iftira atirsan? Ibn teymiyyeye de gelince o kezzeb ve axmaq olub. Bunu wienin alimlerinden tutmuw elm telebelerinedek isbat edib. Biz ummetin en werlilerinin neuzubilleh sehabeler oldugunu harda demiwik ki senin o kezzeb ibn teymiyyen bunu ozunden uydurub? Eger zindiq ebubekr omer osman maviye kimilerini nezerde tutubsa onlar sehabe yox munafiq olublar. Ummetin en werlileri her dovrde munafiqlerdir. O dovrde ummetin en werlileri ebubekr omer kimi sehabe donu geymiw munafiqler olub bu dovrde de siz saqqalli cehennem iblisleri olan nasibi-vehabiler ) Munafiqlerdir ummetin en werlileri.

Biri var islamdan evvel muwrik olub, sonra tovhid ehli olmaq. Bir de var sizin kimi, ne wirk bilirsiz ne de tovhid.

Allah onlara cennet ved edib. Amma senin kimi rafizilerin bundan xeberi yoxdur. Hedid 10 u oxu. Orda VE KULLEN VEDALLAHUL HUSNE ayesi var. Yeni Allah onlarin hamisina cenneti ved edib.

S?n h?rd?n ??hray? eyn?kl?ri ??xar yax???S?n s?hab? il? ?z f?rqini g?r? bilmirs?ns? biz ?ox ?la g?r?r?k.

P.S. Dediyim kimi, valideyn ya g?nahkard?r ki, ?vlad? s?nin kimidir ya da zavall?d?r ki, bel? bala b?la ona ?z verib.

Hekari axi, salamun aleykum.

aleykum salam.

Biri var islamdan evvel muwrik olub, sonra tovhid ehli olmaq. Bir de var sizin kimi, ne wirk bilirsiz ne de tovhid.

Muaviye kimiler hec vaxt islamda olmayib. Onlar tuleqa ve munafiq olublar. Wirk ve tovhid haqda istesen movzu ac muzakire edek gorek wirkden ve tovhidden anlayiwi olmayan sizsiniz yoxsa biz? ))) Hadid 10 ve diger bu tipli ayelerin hamisinda istisnalar var. Изменено пользователем Vehabi

hekari. Sehabe adlandirdiginiz maviye omer kimi pidarazlarin emellerini goruruk de )) Bes senin ata-anan ne edib ki ovladlari ewwek nasibi cixib? )) Yeri gelmiwken senin atan muselmandir yoxsa o da seninle eyni eqidededir? ))

Гость
Эта тема закрыта для публикации сообщений.
  • Создать...