Перейти к содержимому

Haqq Nedir?

haqq ashiqi

Recommended Posts

Bura artiq forum deyeil deyesen? Be'zi uzden iraq , ozlerini muselman adlandiranlar burani tanishliq burosuna chevirib.

Я очень хочу вернуться в прошлое ... Нет, не исправить свои ошибки... Просто обнять всех тех , кого сейчас со мной нет.

• Ответы 379
  • Created
  • Последний ответ

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Resulullah (sas) Hz. Aliye buyurdu:

"Sende Hz. Isa gibi iki kisim insan helakete gider (Hz. Isa haqda yanilanlar kimi sene munasibetde de iki qism insan yanilaraq ezaba gedecek). Birisi IFRATI MUHABBET, digeri IFRATI EDAVETLE (Biri sene olan ifrat sevgide, digeri sene qarshi olan haqsizliq ve ifrat edavetden)!

Hz. Isaya Nasrani muhabbetinden haddi meshrudan tecavuz ile hasha-IBNULLAH-dediler! Yahudi edavetinden tecavuz ettiler, nubuvetini ve kemalini inkar ettiler (Hz. Isaya Nesraniler ifrat sevgiden Allahin oglu dediler, yahudiler ise bunun eksine gederen onun Peygemberliyini inkar etdiler)!

Senin hakkinda da bir kisim haddi meshrudan tecavuz edecek, (diger qism) muhabbetinden helakete gidecektir (Sene munasibetde de bir qism muminliyini inkar edecek, diger qism seni hedden ziyade severek, yukseldecek ve sevgisinden ezaba gecek)!

Bu hedis Hz. Alini KAFIR hesab eden XARICILERE ve onu TANRI (MEVLA) hesab eden SIZLERE aid edilir! Hedis menim uydurmam deyil!

"Sende Hz. Isa gibi iki kisim insan helakete gider (Hz. Isa haqda yanilanlar kimi sene munasibetde de iki qism insan yanilaraq ezaba gedecek). Birisi IFRATI MUHABBET, digeri IFRATI EDAVETLE (Biri sene olan ifrat sevgide, digeri sene qarshi olan haqsizliq ve ifrat edavetden)!

Hz. Isaya Nasrani muhabbetinden haddi meshrudan tecavuz ile hasha-IBNULLAH-dediler! Yahudi edavetinden tecavuz ettiler, nubuvetini ve kemalini inkar ettiler (Hz. Isaya Nesraniler ifrat sevgiden Allahin oglu dediler, yahudiler ise bunun eksine gederen onun Peygemberliyini inkar etdiler)!

Senin hakkinda da bir kisim haddi meshrudan tecavuz edecek, (diger qism) muhabbetinden helakete gidecektir (Sene munasibetde de bir qism muminliyini inkar edecek, diger qism seni hedden ziyade severek, yukseldecek ve sevgisinden ezaba gecek)!

Bu hedis Hz. Alini KAFIR hesab eden XARICILERE ve onu TANRI (MEVLA) hesab eden SIZLERE aid edilir! Hedis menim uydurmam deyil!

984323[/snapback]

belke yanilirsan?

eger bu hedisi indiye aid etsek

bu hedis muaviyeye rehmet oxuyan sene aiddir ki haqqin qarshisini aldiqina gore ona rehmet oxuyursan

biz Ali a yolunu sevirik ki peyqemberden sonra onun vasitesi ile gelen yol duz idi

ancaq siz kimin yolundasiniz? peyqemberin sunnesini kimden alirsiniz?

peyqemberin sunnesini aldiqiniz adamlarla peyqemberin ehli beytinin fikir ayriliqi olduqunu indiye dek derk etmemisinizmi?

Ali a buyurdu eger muaviyenin shamda numayende olmasina bir gunde razi olsam onun etdiyi gunahlara ve zulmlere sherik sayilaram

ancaq sen muaviyeni raziyallah adlandiraraq rtdiklerine razi san

demeli fikrin Ali a ile ziddir get fikrini duzelt ki qiyametde muaviye ashiqlerinin sirasinda olmayasan

Heyatimda hech kime lenet oxumadim! HER KESE REHMET OXUDUM!BUDUR MUMINLIK!

Heyatimda hech kime lenet oxumadim! HER KESE REHMET OXUDUM!BUDUR MUMINLIK!

mominlik budur ki allah ve peyqember dediyi kimi olasan

allah 27 defe

peyqember 300 defeden cox lenet oxuyub

allah buyurur haqqi gizledenlere allahin ve lanat edenlerin lanati olsun

yani bize de lanat etmeyi tovsiye edir

eger etmirikse demeli allahin emrinden boyun qaciririq

calish allah deyen kimi ol ozun isteyen kimi yox

men getdim allah amaninda

Zulfuqar, niye söhbetden qaçmısan? Eger yalan demirsense yazdığını sübut ele de.

Eger sen iki adla yazmırsansa, niye meni "çoxbilmiş" adlandırmısan?

Men Nizamini orjinaldan oxuyub sene deyerem orada ne yazılıb.

Bunu sübut ele, ya da ki, yalan dediyini etiraf ele, sonra söhbeti davam etdirerik. Sene uğurlar!

Hasan.

981067[/snapback]

Bismillahir Rahmanir Rahim.

Assalamu aleykum,deyerli mo'minler.

Suallarima bele cavab yazmirsan,

Haqqina unvanladiqim achiqlamalara bele susursan.Ele elementar meselelerde sehvini subut etmishemki,artiq nece bir ruh sahibi olmaqin goz qabaqindadir.Sen yaxin usuluna riayet etmediyin uchun axtardiqin heqiqetden chox uzaqsan.Unutma ki,hedefi heqiqet olan her bir kes haqqa chatmadiqca qeribdir.Aqil kes olan ise qerib olan yerde yaxini t.ndir.Eger senin hedefin saf bir niyyetle,menim haqqimda veya umum heqiqeti bilmekdirse,usuluna riayet etmelisen,beleki,her sheyi oz yerine qoymalisan,chunki adil olan kes her sheyi oz yerine qoyandir,zira o kes aqildir.Bunu Ehli Beyt mektebinde orgedirler.

Menim heqiqetimi bilmek uchun esas tutduqun faktdan unvanima bir neche pencere achilir.Sen eminsen ki, o pencerelerin hamsini achib baxmisan? Belke de sen emin ola bilersen,amma men eminem ki,bele deyil.Chunki sen,tamam bashqa,ye'ni "usul"dan uzaq bir istiqamet tutdun.Eger usuldan uzaqsansa,demeli edaletsiz niyyet ve zenn sahibisen.Atalar yaxshi deyib; "Telesen,tendire dusher".And olsun Allaha ki, yanarsan,meger qormxursan?!

Heqiqete yaxin usullarinda chox zeifsen,bele olan teqdirde,me'lum olur ki,uzaqsan.yaxin ehlinden olan kes edalet qaydalarina riayet eder,sonra hokm chixarar,Esl shi'elik bax ele budur.

Unutma ki,arinin her chicheyin ustune qonmaqini me'lum meseleye gore hech kim qebahet bilmez.Axi sene ne mane etdi ki, bele dushunmedin? ve yaxud,ola bilsin ki,bunlar sadece oxsharliqdi.Meger Rasulullah(s.a.v.s.) sunnesinden olan o gozel usluba riayet etmek tek "Abdul+vehhab"in.haqqidir?! Nezerine chatdirim ki,diger pencereleride achmaq uchun husnu-zenn sahibi olmaliydin-------------ola bilmedin.

Yox qardashim,bu heqiqeti bilmek deyil,bele heqiqet arxasiyca dushmezler.

Gel men sene bu ishde komeklik edim;"Abdul+vehhab"la menim chox oxshar bir cehetim var.O da bundan ibaretdir ki,bizim yazi uslubumuz tamamiyla eynidir.En yaxin olan bu idi,amma ishin sonu sebr teleb edirdi,zira heqiqetden olan da ele budur.

Seni chox bilmish adlandirmaqimin sebebi ele ozunu chox bilmish kimi gorsetmeyindir.Men o qeder de axmaq olmadim ki,bir yandan ozumu gizledim,bir yandan ifsha edim.

".strof"meselesinde ise,and olsun Alinin edaletine ki,men bele bir duymenin olmasini sonradan keshf etdim,evveller bilmirdim.Ondan sonra istifade etmeye bashladim,yoxsa ki,menim gizlenmek-zad niyyetim yox idi.

Qaldi ki, "Nizami Gencevi"meselesine; Ya unutduqun,ya bilmediyin,ya menim unutduqumu zenn etdiyin,ya da chixilmaz veziyyete dushub ozunu bilmemezliye vurduqun bir "hesab" var.O da menim 20:04:2005 tarixinde derc etdiyim yazimdi.

Yeniden o yazini derc edirem: "Men sene Nizaminin Azeri olduqu barede delilleri gorsede bilerem,amma seni soz alan adama oxshadiram.Ona gorede sene ip ucu vermek istemirem.Hele bir sen oz iddialarini subut ele,sonra men de ederem inshaallah."Men bu ishde telesmeyi yersiz bilirem,chunki her sheyin oz munasib vaxti ve yeri var.Onsuzda menimsediyin o qondarma tarixlinle burda hehc kimi aldada bilmersen.

Tez-tez seferlerde olduqum uchun cavab yazmaqa gec vaxt tapiram.

Eger sabah sefere chixmasam bashlanqic "Aratta"dan tutmush"sonu Nizami Gencevi"yecen butun subut ve delilleri qosterecem.Ishdi eger gedesi olsam qayidim yazacam.Inshaallah.Sene de uqurlar.

Ardi var...

Assalamu aleykum verahmatullah

Изменено пользователем zulfuqar

"… Allah?m,fayda verm?y?n elmd?n, hu?u e?itm?y?n ?r?kd?n, doyma bilm?y?n n?fsd?n v? icab?t edilm?y?n duadan s?n? s???naram. "

mominlik budur ki allah ve peyqember dediyi kimi olasan

allah 27 defe

peyqember 300 defeden cox lenet oxuyub

MEN HECH BIR YERDE ALLAHIN VE YA RESULUNUN MUAVIYYEYE REHMET OXUDUGUNU GORMEDIM!

Onun (Muaviyyenin) baresinde men ne o terefdeyem, ne bu terefde! Zira, Resulullah (sas) buyurur ki, "MENIM DOVLETIMDE 30 IL TAM MUMINLIK, EDALET HOKM SURECEK!" Resuldan (sas) sorushurlar: "30 ILDEN SONRA NE BASH VERECEK?" O: "ANLASHILMAZLIQ VE AYRILMA" cavabini verib! 30 il Hz. Hesende (ra) bitir! Yeni Muaviyye (ra) 31-ci ile tesaduf edir! Amma bu o demek deyil ki, o kafirdir! Hetta en boyuk gunahkar bele tovbe edib mumin kimi ole biler! Dogru deyil?

haqqi gizledenlere allahin ve lanat edenlerin lanati olsun

yani bize de lanat etmeyi tovsiye edir

Onda hami bir agizdan: "ALLAH XOMEYNIYE VE ONUN KIMILERE LENET ETSIN!" Mehz odur bu cahilliyi yayan ve Resulullahdan(sas), onun sehabe(ra), xelife(ra) ve ovretlerinden(ra) Alini (ra) ve onun neslini AYIRAN ve ustun bilen!

eger etmirikse demeli allahin emrinden  boyun qaciririq

SEN YENE EMRLE MESLEHETI QARISHDIRDIN! Allah hetta puislere bele kin ve leneti pisleyir! Pise qarshi da yaxshi olmalisan ki, yaxshiliq nedir bilinsin!

Turk kanalindan BUYUK BULUSHMA serialina baxmisan? Orada olen bir qadin ona zulm edenin cezasina catdigini gorur ve shukr edir, sorgu-sual edense BIR INSANIN CEZA CHEKMESINE SHUKR ETMEK MUMINLIKMIDIR? buyurur!

Resulullah (sas) Hz. Aliye(ra) Cehennemdeki insanlarin nece ezablara duchar olacaqlarini danisharken Hz. Ali (ra) once berkden gulur, sonra aglayir! Resul (sas) NIYE GULDUN? sual etdikde Hezret KAFIRLERIN CEZASINA CHATDIQLARINA VE ONLARIN HALLARINA. buyurur! Sonra Resul (sas) NIYE AGLADIN? buyurarken Hezret AXU ONLAR DA INSANDIR? buyurdu! Ne ise anladin?

MEN HECH BIR YERDE ALLAHIN VE YA RESULUNUN MUAVIYYEYE REHMET OXUDUGUNU GORMEDIM!

Onun (Muaviyyenin) baresinde men ne o terefdeyem, ne bu terefde! Zira, Resulullah (sas) buyurur ki, "MENIM DOVLETIMDE 30 IL TAM MUMINLIK, EDALET HOKM SURECEK!" Resuldan (sas) sorushurlar: "30 ILDEN SONRA NE BASH VERECEK?" O: "ANLASHILMAZLIQ VE AYRILMA" cavabini verib! 30 il Hz. Hesende (ra) bitir! Yeni Muaviyye (ra) 31-ci ile tesaduf edir! Amma bu o demek deyil ki, o kafirdir! Hetta en boyuk gunahkar bele tovbe edib mumin kimi ole biler! Dogru deyil?

muaviyeye raziyallahu anh deyen sen deyildin?

beli hami tovbe ede biler ancaq bezilerine tovbe etmeye daha furset verilmir

muaviyenin de tovbe etdiyiniu hec kes gormeyibdir bu qeder tokulen nahaq qanlarin tovbesini de nece etmek mumkun olduqunu men bilmirem

bunu da yadinda saxla allah taala ve onun peyqemberinin etdiyi bir ish sunnetden de yuxaridir cunki sunnet feqet peyqemberin etdiyi emellerdir

hem allah hem de peyqember lenet edibler indi kiminse leneti pis qeleme vererek ozunu yaxshi gosterib men lenet etmirem demesi onun cahilliyinin elameti deyilmi?

bunu da yadinda saxla ki ehli beytinneql etdiyi ile zidd olan sunneti shie qebul etmir ancaq sunnuler qebul edir cunki sunneti ehli beytden yaxshi bilen yox idi

Islamda bugda deni qeder xidmeti olan her kesden Allah razi olsun!

muaviyenin de tovbe etdiyiniu hec kes gormeyibdir

ONUN DIRNAQARASI GUNAHINI DA SUBUT ETMEYIBLER!

bunu da yadinda saxla ki ehli beytinneql etdiyi ile zidd olan sunneti shie qebul etmir ancaq sunnuler qebul edir  cunki sunneti ehli beytden yaxshi bilen yox idi

VAR IDI! SEHABELER VE XELIFLER DE SUNNE YAYICILARI IDILER!

Heqiqetdir k, Resul (sas) her zaman UMMETI Ehli Beyt etrafinda bireshdirmek istedi, yashadigi zamanda ve bundan bir chooox il sonra ele bu cur de qaldi! Sonra hansisa azgin tarixi qurdaladi ve saxta melumat tapdi!

Herden olub ki, men qardashimla yumruq davasi etmishem, bu o demek deyil ki, men indi ona dushmenem, eksine!

Zulfuqar

Yadlndadırmı senin mene ünvanladığın ilk mektublardan sonra seni bir mömin sayıb, sene bezi nesihetler verdim. Ve aşağıdakı kimi nasihetler eledim:

Zulfuqar.

Bura din baresinde olan forumdur. Burda siyaseti ortaya atanlar, din sahesinde atdıqları böhtanları sübut ede bilmeyib aciz qalanlardır. Yazdıqları böhtanlardan yaxa qaurtarmaq üçün siyasi söhbetler yazmaqla öz cinayetlerinin üstünü örtmeye çalışırlar. Ona göre de size meslehet görerdim ki, burda siyasi söhbetler elemeyesiz. Eger din baresinde bir söhbetin varsa, buyur...

Sene meslehet görürem ki, mövzudan yayınmayasan! Bir de bax gör seni kim destekleyir? Aşura günü bayram eden, kafir Müaviyeye "Allah razı olsun" deyen, Quranda olan ayeye göre hemen ayeni Qurana yazanların cehennem ehli olduqlarını deyen ve s. münafiqliyin müellifi olan "fedai_mevlana" adlı İslam düşmeni. İndi ged fikirleş, gör getdiyin yol hansı yoldur. 

Sen ise meni aciz sayıb mene qarşı hücuma keçdib aşağıdakı kimi tehqir de yazmaqdan çekinmedin:

Men senin cavblarini diqqetle oxudum.Menim sene olan cavablarimdan sonra,sen yenede chekinmeden, utanmadan  deyirsen ki; "Bizim oxuduqumuz tarix originaldir,daha sizinki kimi rusun tehrif etdiyi tarix yox." 

Ağzından Ahli-beyt (a.s) düşmediyi halda, bütün fealiyyeti şieler ve Ahli-beytle (a.s) düşmençilik olan Qafar kimi münafiq baresinde aşağıdakı kimi cavab verdin:

Qaldi Qafara,alimlerim mene bildirim ki, Qafar kiimiler 72 firqenin birine mensubdurlar,demeli Muhammed ummeti sayilirlar,zira "Menim ummetim 73 firqeye bolunecek" dedi Rasulullah(s.a.a.s.) Demeli o 72 firqe Rasulullah ummetidir.Hele burda "kafir"meselesinin yeri yoxdu.O sohbeti burda deyil,oralarda ede bilersiniz,burda yeri deyil.Ikinci novbede ise,aramizdaki qelb balantisinin olmamaqina,aramizdaki ixtilafa baxmayaraq,o menim Vetenimin oqludur. 

Bununlara Ahli-beyt (a.s) baresinde danışdıqlarının riya olduğunu sübut eledin.

İndi ise yene de başlamısan nağıl danışmağa, "pencereden" –zaddan dem vurmağa. Men uşaq deyilem. Bu güne kimi ne lazımdır sene dedim ve sen de eşitdin. Zehmet çek sübut ele ki, yalan danışmırsan. Bunu ona göre senden teleb edirem ki. din baresinde söhbeti milli müsteviye keçirmeye sey elemekle, İslam düşmenleri çalan havanı oynadın. Sene nesihet etsem de, qebul elemedin. Özünü hamıdan ağıllı saydın. Özü yıxılan ağlamaz! Zehmet çek dediklerivi sübut ele!

Sen neye göre Allaha ahn içmedin ki, "abdul+vehhab" sen deyilsen? Belke meni aldada bileceyini zenn edirsen? Zehmet çek, aşağıdakılara münasibet bildir:

Eger "abdul+vehhab" da sen deyilsense, Allaha and iç!

Yene de xatırladıram ki, yazdıqlarının yalan olub olmadığını bir-bir müzakire edeceyik. Ona göre de evvelce Nizami baresinde yazdığını sübut ele:

Nizami Gencevinin ozlerinin turk olduquna delil olan qezellerini sene gorsedimmi? 

"Nizaminin türk olduğuna delil olan" qezelleri göster. Hem de hansı eserinin hansı hissesinde, neçenci beytinde bunu dediyini mütleq yaz.

Bunu sübut ele, ya da ki, yalan dediyini , sehv elediyini etiraf ele, sonra söhbeti davam etdirerik. Sene uğurlar!

Hasan.

Nur_yolcusu ve ya G@F@R_NUR ve ya fedai_mevlana ve ya _-_DİNDAR_-_ ve ya _-_NUR_-_ ve ya Aisha-NUR leqebli İslamı parçalayan, Quran ayesini inkar ederek o ayenin müelliflerinin neuzubillah "cehennem layiq" olduğunu iddia eden, Quranda cennetle müjdelenmiş Peygember (s) nevesinin şehadeti gününde "Aşura gününde" bayram eden, Quranda Allah terefinden lenetlenmiş ve Peyğemberimiz (s) terefinden lenetlenmiş Beni-ümeyye (Allah lenet elesin!) tayfasının nümayendesi olan , Peygember (s) nevesini şehid eden, Quran vereqlerini cırıb nizelere taxdıran lenete gelmiş Müaviyye baresinde "Allah razı olsun" deyen, dahi Füzulini atesit kimi qeleme veren, evveli fahişe olan qadını alıb özüne arvad elemeye hazır olan, böhtanlar atıb sübut ede bilmeyerek vicdansızlığı, biqeyretliyi ve nakişiliyi qebul eden mexluq!

Sen HERMOFRADİTsen? Eger bunun menasını başa düşmesen izah edim ki, "hermofradit" – erkek ve dişi hüceyreleri bir orqanizmde daşıyan mexluqa deyilir. Yeni onun erkek-dişisi olmur, özü-özüne mayalanır ve nesil verir.

İndi de Aishe Nur adı ile yazıb özünü arvad kimi qeleme verib, özün-özüne eşq elen elemeye çalışırsan? Ağlı başında olan qız, seni kimi mexluqa İslam forumunda eşq mektubu yazarmı? Bunu seni kimi münafiqden başğa kim ede biler?

Heyatimda hech kime lenet oxumadim!  HER KESE REHMET OXUDUM!BUDUR MUMINLIK!  

Yalan deyene Allah lenet elesin! Ey evveli fahişe olan qadını alıb özüne arvad elemeye hazır olan mexluq, bax gör aşağıda ne yazmısan:

Onda hami bir agizdan: "ALLAH XOMEYNIYE VE ONUN KIMILERE LENET ETSIN!"   

Allah sene lenet elesin! Allah evveli fahişe olanları almağa hazır olan biqeyretlere lenet elesin! Allah Aşura günü bayram eden kafirlere lenet elesin! Allah Quran ayesini inkar edenlere lenet elesin! Allah böhtan ataraq sübut ede bilmeyib nakişiliyi, biqeyretliyi qebul edenlere lenet elesin!

Bura bax xalqimin qanini ichen diga!   

"Dığa" bilirsenmi kime deyirler? Ermenilere! Bu ermeniler ele bir biqeyret mexluqdurlar ki, evveli fahişe olan qadını özlerine arvad elemeye hazırdırlar. Sen de bunu etiraf elemisen. Bax "dığa" buna deyirler!

Hasan.

Islamda bugda deni qeder xidmeti olan her kesden Allah razi olsun!

Peygember ve onun Ehli-Beytine zerre qeder dushmenchilik eden shexslere Allah lenet etsin!

Я очень хочу вернуться в прошлое ... Нет, не исправить свои ошибки... Просто обнять всех тех , кого сейчас со мной нет.

Zulfuqar

Yadlndadırmı senin mene ünvanladığın ilk mektublardan sonra seni bir mömin sayıb, sene bezi nesihetler verdim. Ve aşağıdakı kimi nasihetler eledim:

Ağzından Ahli-beyt (a.s) düşmediyi halda, bütün fealiyyeti şieler ve Ahli-beytle (a.s) düşmençilik olan Qafar kimi münafiq baresinde aşağıdakı kimi cavab verdin:

"Nizaminin türk olduğuna delil olan" qezelleri göster. Hem de hansı eserinin hansı hissesinde, neçenci beytinde bunu dediyini mütleq yaz.

Bunu sübut ele, ya da ki, yalan dediyini , sehv elediyini etiraf ele, sonra söhbeti davam etdirerik. Sene uğurlar!

Hasan.

988354[/snapback]

BIsmillahir Rahmanir Rahim.

Assalamu aleykum,deyerli mo'min qardashlar.

Hasan,evvela nezerine chatdirim ki,yazdiqin butun bohtanlarin esassizdir,anlayiram,mecbursan bunlari yazmaqa,chunki heqiqetle uzleshende eziyyet chekdiyini artiq sene bildirmishdim.Unvanima yazdiqin her bohtanlarina,yalanlarina cavab yazmisham.Onlari yene tekrarlamaqa vaxtim yoxdur.Yazdiqlarimi yalan adlandirib,vacib sheyleri cavablandirmaqdan bashimi meshqul edirsen.Amma artiq her sheyi subut elemek vaxti gelib chatdi.Yixilan sensen men deyilem.Yaxshi deyibler: "Oqru ele baqirdi ki,doqrunun baqri chatladi." Tam me'nasiyla sene aiddir.

Men abdulvehhabam,amma And olsun Allaha ki, bu forumda ayri bir shexs kimi "abdul+vehhab" deyilem,ye'ni bashqa bir adla yazmiram.Bir adla yaziram.

Sene de uqurlar.

Assalamu aleykum ve rahmatullah

"… Allah?m,fayda verm?y?n elmd?n, hu?u e?itm?y?n ?r?kd?n, doyma bilm?y?n n?fsd?n v? icab?t edilm?y?n duadan s?n? s???naram. "

İndi de Aishe Nur adı ile yazıb özünü arvad kimi qeleme verib, özün-özüne eşq elen elemeye çalışırsan?

SENDEN YAXSHI REKLAMCHI CHIXAR! FANTAZIYAN ELADIR!

Men eybecer, gucsuz ve imani da yuksek seviyyede olmayan bir insanam! Kimse mene eshq elan edirse bu onun problemidir!

Siz bilirsiniz neylemelisiniz? bir cumle: Siz bu eshq-mehebbet sohbetlerinizi Super-intim bolmesinde davam etdirin.

Allah evveli fahişe olanları almağa hazır olan biqeyretlere lenet elesin!

Allah Islamdan istifade ederek FAHISHELIK ve POZGUNLUQ eden qadin ve kishilere lenet etsin!

Muxtelif insan gorurem qorxmuram

Leyk bu qorxmazliq ile dogrusu

Mollayi xannan gorurem qorxuram

Bisebeb qorxmuram vechi var

MECLISI POZGUN GORUREM QORXURAM

Milleti CAHIL gorurem qorxuram

"Dığa" bilirsenmi kime deyirler? Ermenilere! Bu ermeniler ele bir biqeyret mexluqdurlar ki, evveli fahişe olan qadını özlerine arvad elemeye hazırdırlar. Sen de bunu etiraf elemisen. Bax "dığa" buna deyirler!

Allah amaninda!

Hesen sen bu millet oldugunu ne ile subut etmisen?

Seni bu millet qebul edirmi? Bir sual ele.Bu milletin bir uzvu kimi me seni qebul etmirem.Eminem ki, mezhebinden asili olmayaraq her bir Azerbaycanli seni qebul etmeyecek.

Belke boynuna alasan ki, kim ucun calishmagini kimliyini mene maraqlidir.

Men senden kimin ucun calishdigini eshitmek isterdim.

Eminem ki, haqq terefdari deyilsen.Buna 100% eminem.

Eger sen bu milletden olsaydin Azadliq isteyenlere ne ise pis soz demeye curet etmezdin. Bele ishler eden insanin zati .....ne ise demirem.

Bilki yee deyirem bizim torpaqlar qayidacaq.

Bu dunya balansdadir.

Eger buna shubhem olmasaydi bu yalanci melumatlari yazmazdin.

Senin kimliyin mene melumdur.

''Nahaq Qan yerde qalmayacaq''

ESSELAM!

Hesen sen bu millet oldugunu ne ile subut etmisen?

Seni bu millet qebul edirmi? Bir sual ele.Bu milletin bir uzvu kimi me seni qebul etmirem. Eminem ki, mezhebinden asili olmayaraq her bir Azerbaycanli seni qebul etmeyecek.

QANI TURK VE EREB OLMAQ HELE INSANIN MILLIYETINE VE SHEXSIYYETINE DELALET ETMEZ!

Veten mene ogul dese ne derdim,

Mamir olub qayasinda biterdim!

Men senden kimin ucun calishdigini eshitmek isterdim.

BUNU O OZU DE BILMIR!

Eminem ki, haqq terefdari deyilsen.Buna 100% eminem.

Eger sen bu milletden olsaydin Azadliq isteyenlere ne ise pis soz demeye curet etmezdin. Bele ishler eden insanin zati .....ne ise demirem.

Haqq terefdari olmaq qanda ve ya milliyyetde olmur! İmanda və həyada olur!!

Bilki yee deyirem bizim torpaqlar qayidacaq.

İNŞALLAH!

''Nahaq Qan yerde qalmayacaq''

"TÜRKLƏRLƏ DOSTLUQ EDİNç ONLARİN ÖMRÜ QİYAƏTƏ QƏDƏRDİR"

Allah amaninda!

BU edaletsizlik olardi.

А давайте все ники относящеся к *Нур* забаним...!!!!!

991017[/snapback]

Eger sene bir pisliyim toxundusa, haqqini halal et! Bilmezdim ki, bu qeder pisem!

Diger niklerime Xanadudan xahish ederdim baglasin, eger bu mumkunse, amma yazilar silinmeden! Yalniz _-_NUR_-_ ve _-_DINDAR_-_ qalmaq sherti ile!

Изменено пользователем _-_NUR_-_

А давайте все ники относящеся к *Нур* забаним...!!!!!

991017[/snapback]

Bismillahir-rahmanir-rahim!

Edalitsizlik olrdi. Men de bu fikirle raizyam. Her kesin soz demek haggi var. Fikir pluarizmine garshi cixmayin.

Assalamu aleykum ve rehmetullahu ve berakatuh! :flower:

Farslarin Azerbaycan dilinde bir denede olsun qezet jurnal buraxmaga icaze vermedikleri halda  10000 nefer ermeniye icaze vermekleri maraqlidir.

Yalan deyenin zatına lenet, atasına lenet, yalan deyen biqeyretdir, nakişidir, alçaqdır, şerefsizdir eger eger bizim ana dilimizde qezet ve jurnallarımız yoxdursa! Eger dediklerinde haqlısansa AMMİN de! Senin amminini gözleyirem! Eger ammin demesen, yalan deyen olacaqsan ve avtomatik olaraq yuxarıda dediklerimi qazanacaqsan! Gözleyirem, ammin de, sonra söhbeti davam etdireceyik.

Hasan.

Men abdulvehhabam,amma And olsun Allaha ki, bu forumda ayri bir shexs kimi "abdul+vehhab" deyilem,ye'ni bashqa bir adla yazmiram.Bir adla yaziram.

Zehmet olmasa, qısaca Allaha ahd iç ki, "abdul+vehhab" adı ile yazılan yazıları sen yazmamısan. Yoxsa niye and içende de hiyle işletmek isteyirsen?

O biri meseleden de qaçmısan. Bilirsenmi niye senden bunu teleb edirem, ona göre ki, sen nisihet qebul elemedin. Öz nağıllarınla bizi aldatmağa çalışdın.

Hem de özün teklif edeleik ki :

Nizami Gencevinin ozlerinin turk olduquna delil olan qezellerini sene gorsedimmi? 

Söhbetden qacma, bunu sübut ele, ya da ki, yalan dediyini , sehv elediyini etiraf ele, sonra söhbeti davam etdirerik. Sene uğurlar!

Hasan.

Allah evveli fahişe olanları almağa hazır olan biqeyretlere lenet elesin!
Allah Islamdan istifade ederek FAHISHELIK ve POZGUNLUQ eden qadin ve kishilere lenet etsin! 

Soğan yememişdinse, niye göynedin?

"Murdar qadınlar murdar kişilere, murdar kişiler ise murdar qadınlara, elece de temiz qadınlar temiz kişilere, temiz kişiler de temiz qadınlara layiqdirler." ("Nur" suresi, 26-cı aye)

Hasan.

"Murdar qadınlar murdar kişilere, murdar kişiler ise murdar qadınlara, elece de temiz qadınlar temiz kişilere, temiz kişiler de temiz qadınlara layiqdirler." ("Nur" suresi, 26-cı aye)

Sen bilirsen ki, sohbet sigeden gederken bu ayeye ashiq oluram?

Bir meseleni siz müselmanların nezerinize çatdırmaq isteyirem. Onun yazdığı cefengiyyatların hamısı ya geydirmedir, ya da tehrif olunmuş yalan! Meselen aşağıdakı kimi:

İmam Xomeyninin ® "Kaşfal-Asrar 107" kitabının 107-ci sehifesinde bele yazılıb:

"Biz o Allaha ibadet edirik ki, onun işleri ağıla esaslana ve ağıldan kenar olmaya. Daha o Allaha yox ki, özüne Allahlıq selteneti tike ve öz eli ile onu dağıda, ve insanları Yezid, Müaviye kimi ve diger insanların haqqına tecavüz edenlere tapşıra. Allah milletin taleyini öz Peygemberinden (s) sonra hemişelik müeyyen etmeseydi, bele zülmkarlara kömek etmiş olardı."

981071[/snapback]

bura bax rafidi ne muaviyye nede ki yezid hech kesin haqqini elinden alamyib onu senin sevgilin xomeynin edib hakimiyyete gelende ne qeder adam qirib ushaq zorlayib exalaqsizin biri siqeden doqulmush

Hemen cümleleri izah etmek üçün bele bir misal da çekir:

"Meselen, 50 nefer işçisi olan bir idarenin müdiri 2 ay müddetinde bir yere sefere getmek istese, heç vaxt hemen idareni başsız qoymaz".

allah peyqemberinin ruhunu aldi ve onun yerine xelifeeri gonderdi

indi gelin hemen fikirlerin izahına baxaq:

İmam Xomeyni ® demek isteyir ki, bizim ibadet etdiyimiz Allahın bütün hereketleri agıla esaslanır. O nece ola biler ki, Allah İslam dinini göndere, sonradan hemen dini Yezid, Müaviyye (Allah her ikisine lenet elesin!) kimi ve diger bu kimi xalqın haqqına, onun malına, namusuna tezavüz edenlere tapşıra?

ay zirrama camatin namusuna toxunan senin lenete gelmish xomeynindir ushaqnan yatib .siz ermenilerin exlaqsizlarin shiesisiniz sheytanin dostlarisiniz

Аятишайтан Багир хakим

bax rafidi bax "gozune nur gelsin"

mollahkiss.jpg

Yeni o nece ola biler ki, Allah gönderdiyi dini hemen tecavüzkarlara tapşırmaqla Öz eli ile Öz dinini dagıda. Bü agıllı iş deyil, demeli bu iş, Allahın işi deyil ! Allah heç vaxt bele iş tutmaz! Yeni Yezid, Müaviyye  (Allah her ikisine lenet elesin!) ve diger bu kimi tecavüzkarların ozlerini xelife elan edib, temsil etdikleri Allah, bizim, yeni müselmanların Allahı deyil!

muselmanlarin yox ay bedbaxt shielerin

Eger Allah, Peyğemberden (s) sonra İslamı başsız qoyaraq milletin taleyini, islamın taleyini mesum imamlara tapşırmasaydı, onda hemin zülmkarlar üçün şerait yaradardı ki, islamı dağidıb, xalqın malına, haqqına tecavüz etsinler. Eger kiçik bir idare müdiri bele, sefere gederken idareni başsız qoymayıb, selahiyyetlerini kimese tapşırırsa, onda o nece ola biler ki, Allah İslam kimi bir dini Peyğemberden (s) sonra başsız qoya! Yeni bir şie alimi kimi demek isteyib ki, Allah Peyğemberden (s) sonra islamı başsız qoymayıb, bu dini Peyğemberin (s)  Ahli-beytine (a.s) mesum imamlara tapşırıb!

ay bedbaxt senin oyazdiqin daqidanlar shielerin ele ozleridir

İslam düşmenlerinin Azerbaycandakı qulları da bu cür cefenmgiyyetlari yayırlar. Onlardan biri de "Azerislam" adlı nakişilerin, biqeyretlerin saytıdır ki, eslinde o sayt "AZERŞEYTAN" saytıdır. O nakişiler şielerden ele qorxurlar, hetta İran İP-lerini bağlayıblar ki, kimse İrandan onların cefengiyyetlarını oxuyub, meni kimi onların eşşek düşünceli şeytanlar olduğunu sübut elemesin.

bura bax ay annasi bacisi siqe edib kishi deyishen biqeyret senin onnan bunnan siqe edib yatan shie analarin ve bacilrivin atalari ,qardashlari ve oqullaridir

SEnin kimilerin qeyretden danishmasi ancaq insanda gulush hissinin oyanmasina sebeb olur. Chunki, eger bir shexsin imami Muaviyye ve Yeziddirse, ondan bashqa shey gozlemek axmaxliq olardi.

Söhbetden qacma, bunu sübut ele, ya da ki, yalan dediyini , sehv elediyini etiraf ele, sonra söhbeti davam etdirerik. Sene uğurlar!

Hasan.

993119[/snapback]

Assalamu aleykum,deyerli muselman qardashlarim.

Her sheyi ozun uchun bu qeder chetinleshdirmeyin merezden qurd basmish gelbinden ireli gelir.Yoxsa ki,eger bele olmasaydin yazdiqlarimi achiq-aydin gorub, herlenib firlanmazdin.Bele ki,hiylegerlikle heqiqeti asanliqla bir-birinden ayird ede bilerdin.Cefengiyatlarla meshqul olmaqdansa,get ozunu islah ele! Senin buna hamimizdan chox ehtiyacin var.Ele senin ortaliqa atdiqin bu faktlar metlebe uyqun olmadiqi uchun tarixi esas getirirem.Bu bizim tariximizdir.Oderlerin tarixi.Eger tariximizi bilmek isteyirsense bizim ozumuzden sorush,ruslardan yox.Kishi kimi,mentiqli tarixi faktlara esaslan,bele ki,bu faktlar ve hadiseler sebeb ve netice mentiqine uyqun shekilde bir-birini izlemelidir.Indi ye'qin sene aydin olduki,menim inandiqim tarixchiler kimlerdir.Sene de bunu tovsiye edirem.

Senin butun faktlarin esassizdir.Bunu hamimiz yaxshi bilirik ki,bu gunumuzde bash veren hadiseler 100 illerdir suren edaletsiz hakimiyyetin siyasi tezahurleridir.Men ve menim qardashlarim ise bu sebebe gore siyasete yox,tarixi faktlara esaslaniriq.Senin kimi be'zileri bu halimizi ozlerine furset bilerek "Ahli-beyt shi'esi"adi altinda fitne-fesad toredirler.Be'zi aqildan kem olub,yalniz xebisleri gormeye adet edenler ise senin kimi aqzi gozellerin sozlerini ve emellerini esas tutub shi'eliyi fitne-fesad merkezi e'lan edirler.Ozunu tani!

Qaldi ki,NIzami baresinde,sohbetden qachana Allah le'net elesin,menim sohbetden qachmaqimi bilmeyib danishani da Hz.Abbasa tapshiriram.Men sene bu barede cavab vermishem.Zehmet chek,birde oxu.Eger onun Turk olduquna dair delilimi isteyirsense zehmet chek gozle.Men senin chaldiqin havaya oynamayacam.Gozlemeli olacaqsan.

Inshaallah kimin yalanchi olmaqi ashkar olacaq.Sebr ele!

Ardi var...

Assalamu aleykum verahmatullah.

Изменено пользователем zulfuqar

_-_NUR_-_

Belke qurtarasan bu sohbetleri?

zulfuqar ve Hasan 'a

Belke siz de qurtarasiniz bu nezeriyyelerinizi? Her halda, bu din bolmesidir. Poeziya haqqinda edebiyyat bolmesinde de sohbet ede bilersiniz.

Vaxtile, Nur ile Aisha burani "Tanishliq burosu"na chevirmishdiler. Siz ise burani "Yazichilar ittifaqina chevirmisiniz.

_-_NUR_-_

Belke qurtarasan bu sohbetleri?

zulfuqar ve  Hasan 'a

Belke siz de qurtarasiniz bu nezeriyyelerinizi? Her halda, bu din bolmesidir. Poeziya haqqinda edebiyyat bolmesinde de sohbet ede bilersiniz.

Vaxtile, Nur ile Aisha burani "Tanishliq burosu"na chevirmishdiler. Siz ise burani "Yazichilar ittifaqina chevirmisiniz.

994780[/snapback]

Assalamu aleykum,mo'min qardashlar.

Nezere alariq,narahat olma.